Grešku je napravio radnik jer je pogrešno pritisnuo dugme i isključio struju za deo sistema u četiri zgrade gde su smešteni reaktori, javio je Rojters.
Najnoviji incident je još jedno podsećanje na to koliko je opasno stanje nuklearne elektrane Fukušima koja je pretrpela seriju nezgoda prošle godine.
Ranije ove godine, nuklearka je u martu ostala bez struje, a krivac za to bio je pacov dug 15 centimetara koji je pronađen blizu razvodne električne table u centrali Fukušima.
TEPCO je nedavno saopštio da je ulio hiljade tona vode u reaktore ove elektrane i nastavlja sa dolivanjem kako bi ih održala hladnim.
U Fukušimi kažu da su reaktori sada stabilni, ali da je svakoga dana potrebno dolivati u njih vodu da ne bi ponovo izmakli kontroli.
Visoko zagađena voda iz postrojenja kontaminira na stotine tona podzemnih voda na dan, a pored toga ističe iz privremenih rezervoara za skladištenje i teče ka moru.
TEPCO do sada nije izneo jasan plan o tome šta će raditi sa uskladištenom radioaktivnom vodom, navodi francuska agencija.
Japanski zvaničnicu su priznali da su podzemne vode, zagađene radioaktivnim isticanjem iz Fukušime, počele da se slivaju u Pacifik ubrzo nakon razaranja te nuklearke u zemljotresu u cunamiju u martu 2012.
Strahovanja javnosti povećalo je nedavno curenje radioaktivne vode iz skladišnih tankova te nuklearke.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Temperatura pada na -15 stepeni! Čubrilo otkrio detaljnu prognozu za zimu, evo kada će u Srbiji biti najhladnije
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Putin je zbog ovog oružja naredio napad hipersoničnom raketom: Ubijen važan ruski general i 500 Severnokorejaca
Beograđanka za dva meseca dobila 3 kazne: Otkrivamo na kojim se sve lokacijama na auto-putevima meri brzina