Prema pisanju američkog "Njujork tajmsa" i nemačkog "Špigla", NSA je pristupila mejl arhivi, internim dokumentima kojima su onlajn komunicirali najviši zvaničnici kompanije, tajnim kodovima pojedinih Huavej proizvoda i čitali interne izveštaje, što se može videti u dokumentima koje je obelodanio begunac NSA Edvard Snouden.
"Trenutno imamo dobar pristup i toliko podataka da ne znamo šta da radimo s njima", navodi se u jednom od obelodanjenih dokumenta, piše "Špigl", prenosi agencija AFP.
Prvobitni cilj "Operacije ubiti džina" bila je da se pronađe veza između kompanije Huavej i kineske vojske što je bilo registrovano u dokumentu iz 2010, da bi onda akcija bila proširena s ciljem upoznavanja kako da se "prodre" u kompjuterski i telefonski interfejs Huaveja koji je prodat trećim zemljama.
"Mnogi od naših ciljeva komunikacije su o Huavej proizvodima. Hteli smo da se uverimo da znamo kako da 'koristimo' ove proizvode", navodi "Njujork tajms" i dodaje da cilj "kako pristupiti interfejsu od interesa".
Kompanija Huavej sa sedištem u Šenženu, jedan je od svetskih vodećih proizvođača kompjuterske opreme i treći u svetu proizvodač smartfonova.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Temperatura pada na -15 stepeni! Čubrilo otkrio detaljnu prognozu za zimu, evo kada će u Srbiji biti najhladnije
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Putin je zbog ovog oružja naredio napad hipersoničnom raketom: Ubijen važan ruski general i 500 Severnokorejaca
Beograđanka za dva meseca dobila 3 kazne: Otkrivamo na kojim se sve lokacijama na auto-putevima meri brzina