Taj snimak su mediji danas objavili na zahtev njegovog oca.

Na snimku koji je Park Su-Hjeon (17) napravio mobilnim telefonom u trenutku kada se trajekt nakrenuo na desnu stranu, vidi se kako se ostali učenici koji su sa njim bili u brodskoj kabini najpre smeju i šale na temu "Titanika", nekoliko minuta pre nego što se brod potpuno prevrnuo a potom i potonuo sa 476 osoba, većinom srednjoškolaca.

"Spasite me", šaljivo kaže jedan učenik, dok drugi predlaže da se video snimak postavi na Facebook, prenose francuski mediji.

Prema brojkama koje pokazuju vreme na snimku, učenik je počeo da snima u 8:52 sati po lokalnom vremenu, nekoliko minuta pre nego što je osoblje trajekta "Sevol" uputilo prvi signal za uzbunu.

Jedanaest minuta kasnije, srednjoškolci se i dalje smeju, a jedan od njih kaže, kroz šalu, da je vreme da izrekne poslednju želju, dok se drugi pitaju da li će se o incidentu izveštavati u vestima.

A onda, polako, nastaje zebnja i konfuzija među mladima koji postaju svesni da je situacija ozbiljna.

Jednom učeniku počinju da se tresu noge i spopada ga mučnina, a drugi preneraženo reaguje na naredbu da se stave prsluci za spasavanje.

"Ne razumem. Prsluci za spasavanje? Je l'to znači da brod upravo tone?", čuje se jedan glas, dok drugi pita: "A šta radi kapetan?"

Ovaj snimak su najpre objavili južnokorejski mediji na zahtev oca učenika koji ga je napravio, a lica mladih koji se vide na snimku su zamagljena.

Sve vreme tokom snimka može se čuti kako osoblje preko zvučnika nalaže putnicima da ostanu na svojim mestima.

Kapetan i 14 članova osoblja koji su preživeli katastrofu uhapšeni su i optuženi da su kasno naložili evakuaciju tako da učenici na kraju nisu ni mogli da se spasu.
Kapetan je objasnio da je želeo da spreči putnike da skoče u more pre nego što stigne pomoć, "jer bi se tako udavili".

Od 476 putnika koliko ih je bilo na "Sevolu" u trenutku nesreće, 325 su bili učenici iste srednje škole koji su se uputili na ostrvo Džedžu.

Bilans nesreće je, prema poslednjim podacima, 225 poginulih, dok se 77 njih i dalje vode kao nestali, navodi francuski list "Ekspres."