Razarači USS Arleigh burke i USS Philippine Sea pokrenuli su talas vazdušnih napada na položaje džihadista u Siriji.

SAD je obavestio Siriju o napadima na njenu teritoriju protiv terorističke organizacije Islamske države, objavilo je u utorak ministarstvo spoljnih poslova u Damasku.

VideoNapad

"Amerikanci su u ponedeljak obavestili predstavnika Sirije pri UN-u da će se izvesti udari na terorističku organizaciju Islamska država u Raki", uporištu IS-a na severu Sirije, objavilo je ministarstvo.

SAD i njegovi arapski saveznici izveli su u utorak gotovo 20 napada na položaje IS-a u sirijskoj pokrajini Raka, izvestile su nevladine organizacije i aktivisti.

VideoNapad 1

"Međunarodna koalicija izvela je gotovo 20 napada na položaje i baze IS-a u gradu Raki i blizu lokaliteta Tabka, Ain Isa i Tal Abijad pri čemu je bilo mrtvih među džihadistima", po Sirijskoj opservatoriji za ljudska prava.

Prema navodima te organizacije, poginulo je najmanje 30 džihadista.