![](/img/placeholders/placeholder-mondo.png)
Meteorolozi predviđaju da bi centralni deo ostrvskog arhipelaga tajfun mogao da pogodi do kraja današnjeg dana ili sutra ujutro, kao i da bi visina talasa mogla da dostigne 4,5 metara, navodi japanska agencija.
Prema izjavi načelnika nacionalne službe za odbranu od prirodnih nepogoda Aleksandra Pame, sada je sa glavnog ostrva Luson evakuisano približno 600.000 ljudi, a ukupno se planira evakuacija njih više od dva miliona.
Lokalne vlasti uputile su lekove i hranu.
Prema poslednjim podacima, brzina vetra u centru iznosi 50 metara u sekundi sa naletima koji premašuju 70 metara u sekundi.
Filipinske vlasti strahuju da bi se mogla ponoviti situacija slična sa tajfunom "Hajan" iz 2013. godine, kada je poginulo više od 7.000 ljudi.
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
"Tebe i takvih kao ti se niko ne plaši, Partizan ima preča posla od Kupa": Mijailović oštro odgovorio Čoviću