Aplikacijom se spajaju ljudi koji imaju vozilo sa onima kojima treba prevoz, a vožnja je znatno jeftinija od standardnog taksija i plaća se promptno putem interneta.

Evropska komisija potvrdila je da je dobila tužbu protiv Nemačke zabrane na Uberovo nuđenje usluga bez dozvole, prenosi Rojters.

Jedan od portparola Ubera je izjavio da je u ponedeljak podneta slična tužba protiv Španije.

"Dobili smo dve tužbe protiv Francuske i jednu protiv Nemačke", rekao je portparol Evropske komisije ne spominjući, međutim, Španiju.

Prema informacijama iz štampe, Uber je, posle tužbe podnete u Briselu protiv Francuske u novembru prošle godine, ponovo u januaru ove godine podneo novu tužbu protiv te zemlje.

"Ne zatvaramo vrata mogućnostima koje pružaju nove tehnologije, ali smatramo da stvari treba da se rade u okviru onoga što pokriva postojeća zakonska regulativa", dodao je portparol Evropske komisije.

Američka kompanija Uber, među čijim su finansijerima i mnogi moćni igrčai poput Google, ima velikih problema u zemljama EU jer praktično nudi "divlji taksi" prevoz. Vozači koji u okviru Ubera nude svoje usluge nemaju (skupe) licence, osiguranje i dr ograničenja za javni prevoz koja su obavezna za regularne taksi vozače, i to je osnovni razlog velikog protivljenja taksu udruženja i kompanija u Evropi.

Apelacioni sud u Parizu je u utorak suspendovao najmanje do kraja juna donošenje odluke o zabrani aplikacije "uberpop".