Na Kos je do sada pristiglo nekoliko hiljada migranata, javio je Rojters.
Sukobljeni migrant bacali su kamenice i razmenjivali udarce.
Izgrednici su uzvikivali imena svojih zemalja dok su letele kamenice i pesnice, navodi britanska agencija, prenoseći da je najmanje jedan muškarac ležao na zemlji dok su ga šutirali nogama, a da nekoliko njih ima okrvavljena lica.
Neki od okupljenih pokušavali su da smire strasti i posle nekoliko minuta to se i dogodilo, dok se grčka interventna policija nije mešala.
"Nismo intervenisali jer je naš prioritet zaštita policijske stanice", kazao je agenciji jedan od pripadnika jedinice.
SNIMAK MOŽE BITI UZNEMIRUJUĆ:
Kasnije je grupa Iranaca pokušala da probije policijski kordon ispred stanice, ali ih je policija pendrecima prinudila na povlačenje, navodi Rojters.
Policijska stanica je zatvorena i u Grčkoj se slavi verski praznik Uspenje Presvete Bogorodice.
Više stotina azijskih migranata pokušava da se registruje i dobije dokumente za privremeni boravak u Grčkoj, ali i žele da dopru do kontinentalne Grčke odakle bi stupili na maršrutu ka severnoj Evropi, gde im se, kako navodi agencija, pruža veća podrška i mogućnost zaposlenja, nego u Grčkoj, gde vlada ekonomska kriza.
Migranti koji su uspeli da rezervišu sobe smešteni su u hotelima, ali mnogo češće su u šatorima ili pod vedrim nebom.
S druge strane, putnički brod "Elefterios Venizelos", koji je juče stigao na pristanište Kosa kao registracioni centar i privremeni smeštaj migranata i izbeglica, i dalje je prazan, navodi Rojters.
Migranti imaju male šanse da se ukrcaju, jer prioritet za smeštaj na kruzeru kapaciteta 2.500 mesta imaju Sirijci, koji su pobegli od građanskog rata u njihovoj zemlji i po međunarodnom pravu imaju veću zaštitu od ekonomskih migranata.
Grčke vlasti raspravljaju o načinu na koji Sirijci treba da se ukrcaju na kruzer.
Na keju se jutros okupilo oko 300 stanovnika Sirije nadajući se ukrcavanju na brod koji plovi do grčkih ostrva, po Jadranskom moru do Italije, ali su se naknadno povukli zbog velike vrućine.
"Ovo je timska operacija pronalaženja najbezbednije solucije i bezbednog smeštaja migranata. Ovde je veliki broj ljudi", rekao je jedan pripadnik obalske straže, želeći da ostane anoniman, dok lokalne vlasti, policija i obalska straža traže način na koji će postupiti.
Migranti i izbeglice prešli su uski morski pojas od obale Turske u manjim čamcima i barkama bežeći od konflikta ili siromaštva.
Britanski novinar je u samu zoru video tri barke i u svakoj od njih između 30 i 50 ljudi, uglavnom porodica iz Sirije i Iraka, kao i mlađih ljudi.
Obalska straža saopštila je da je na severoistočnoj obali iz četiri gumena čamca i jednog glisera spasila 212 ljudi, koji su, budući bez važećih dokumenata, privedeni zbog ilegalnog ulaska u zemlju i ispitani.
Prema podacima Međunarodne organizacije za migraciju (IOM), ove godine blizu 250.000 migranata prešlo je Sredozemnim morem do Evrope, od čega je približno polovina dospela do grčkih ostrva.
Zvezdina proslava jesenje titule sa stilom: Nova goleada na Marakani!
Završen protest studenata u Beogradu: Saobraćaj bio blokiran u centralnim gradskim ulicama
Ameri hoće Stojakovića da bi nas pobedili: Srbija i Grčka u strahu, SAD hoće da otme Andreja!
Određene sudije za večiti derbi: Srbin i Hrvati sude Crvena zvezda - Partizan!
Tri noćenja na Zlatiboru 460.000 dinara! Turisti šokirani cenama za Novu godinu, od cifre će vam se zavrteti