Svečanosti koja je održana u Inglštadu, prisustvovala je i kancelarka Angela Merkel, koja je prisutne podsetila na izreku čuvenog reformatora crkve i bonvivana Martina Lutera da "onaj ko nema piva, nema šta da pije".
Zakon o pivu, poznati Reinheitsgebot, je zapravo niz propisa o pivu, od kojih je najpoznatiji onaj koji je na današnji dan 1516. godine proglasio vojvoda Vilijam IV od Bavarske.
Njime je na veliki deo Nemačke proširen zakon iz Vojvodstva Minhena iz 1487. i u njemu je propisano da omiljeno piće lokalnog stanovništa mora da se pravi isključivo od vode, hmelja i ječmenog slada. Svaki drugi sastojak bio je najstrože zabranjen.
Zakon su veoma brzo prihvatile sve nemačke države, a usvojen je i u ujedinjenoj Nemačkoj, nakon njenog formiranja 1871. godine.
Istoričari navode da je zakon usvojen pre svega da bi se zabranila upotreba pšenice i raži u proizvodnji piva, jer se smatralo da su one isuviše dragocene i neophodne za prehranu stanovništva.
Ima, međutim, posrednih dokaza da je cilj donošenja zakona bio i zaštita konzumenata, jer je već tada utvrđeno da neke vrste gljiva i trava, koje su pivari koristili, mogu da imaju štetna dejstva.
Iako se Zakon odavno ne primenjuje u svojoj strogoj formi, jer pšenična piva su odavno pristuna u Evropi, a u poslednje vreme se pivopijama u pivo "podmeće" i kukuruz, pojedine nemačke pivare i dalje se s ponosom drže "piva kakvo jedino sme da bude".
Teodosić ovakav meč nije imao 14 godina! Navijači Partizana pamte kad je poslednji put imao nula asistencija!
"Obradović više ne računa na njega, Partizan traži drugog igrača": Otkriveno kakvo pojačanje žele crno-beli
Nemačka se priprema za rat sa Rusijom! Napravljen tajni plan, evo kako će postupiti u slučaju eksalacije sukoba
Uspavana Zvezda nije došla na derbi: Protiv Partizana ovakav nemaš šta da tražiš na terenu
Obradović izašao pred Grobare, pa čuo šta mu skandiraju: Podigao prst i tražio samo jedno, pogledajte