• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

"BRAVO UBICE": Prepolovili smo životinjski svet

Izvor SRNA

Globalna populacija divljih životinjskih vrsta umanjena je za 58 odsto od 1970. godine, navodi se u novom izveštaju grupa Living planet, Zoološkog društva Londona i Svetske fondacije za prirodu (WWF).

U izveštaju se navodi da bi taj pad mogao da dostigne dve trećine među kičmenjacima do 2020. godine, ako se negativan trend nastavi.

Prema ovim podacima, životinje koje žive u jezerima, rijekama i močvarama su pretrpele najveće gubitke.

Padu su doprinele aktivnosti čoveka, uključujući gubitak staništa, trgovinu životinjama, zagađenje i klimatske promjene.

Autori studije kažu da ono što daje nadu jeste da su ovo podaci o velikom padu broja životinjskih vrsta, ali se ne radi o istrebljenju, što predstavlja šansu da nešto još uvek može da se učini.

Ugrožene vrste 2016
Izvor: YouTube

Majk Baret, iz "Svetske fondacije za prirodu", rekao je da se došlo do tačke kada više nema opravdanja i da se ne sme dozvoliti ovaj trend.

Analizirano 3.700 vrsta

U analizi su razmatrani podaci u vezi sa 3.700 različitih vrsta ptica, riba, sisara, amfibija i reptila - oko šest odsto od ukupnog broja kičmenjaka u svetu, prenosi Bi-Bi-Si. U prethodnom izveštaju, koji je objavljen 2014. godine, utvrđeno je da se populacija životinjskih vrsta prepolovila u poslednjih 40 godina.

 "Znamo koji su uzroci i znamo obim uticaja i posledice aktivnosti čoveka na prirodu i životinjsku populaciju - sada je vreme da delujemo", rekao je on.

Baret je dodao da su neke grupe životinja prošle gore od drugih, pa su slatkovodne vrste imale najveći gubitak - 81 odsto od 1970. godine.

Takođe, neke vrste kičmenjaka i sisara, kao što su afrički slonovi, teško su pogođeni poslednjih godina zbog porasta krivolova.

Broj ajkula je, takođe, u opasnosti zbog prekomernog lova.

Komentari 8

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

NikiManija

Zmije Ajkule Krokodili ono sto je opasno za coveka pre opasno treba to sve pobit :) a ovo ostalo :( it sad kako tuzno mravi :(

Nolo Djokovic Neplatisa Poreza

Koja je korist od zivotinja? Ako se ne gaji radi.mesa, jaja, koze, onda ona i nema korist i nije steta ako nestane! Uostalom, da su evoluirale ne bi nestajale, ko im kriv?!

wanderer

@Nolo Djokovic Neplatisa Poreza Која је корист од тебе?

special image