
Incident se dogodio oko 11 sati.
Državljanin Švedske, koji je vozio kamion, ima psihičke probleme i nije planirao teroristički napad, navedeno je u saopštenju španske vlade.
Ministarstvo unutrašnjih poslova navelo je na svom Twitter nalogu da vozač ima pslihičke probleme i da to nije bio teroristički akt, preneo je Rojters.
Kamion, koji je bio napunjen plinskim bocama ogromnom je brzinom vozio prema samom centru Barselone, a policija je otvorila vatru kako bi ga zaustavila. Ipak, muškarac koji ga je vozio nije povređen, prenose britanski mediji.
Incident je potvrdila i katalonska policija.
Mirror piše da je kamion s plinskim bocama ukraden.
Španski mediji pišu da je muškarac koji je vozio kamion nakon incidenta prebačen u bolnicu iako nije ranjen, a objavljen je i njegov identitet - U pitanju je švedski državljanin Joakim Robin Berggren, rođen 1984. godine.
"Priveli smo osobu koja ima švedsko državljanstvo", potvrdio je za Frans pres portparol lokalne policije.
Za vreme jurnjave ulicama Barselone s kamiona je palo nekoliko plinskih boca, a jedna od njih povredila je žensku osobu.
Kamio je tokom jurnjave oštetio i nekoliko automobila.
Kamion s bocama butana ukraden je navodno, dok je njegov vlasnik dostavljao robu.
Još nema informacija da li se radi o terorističkom napadu.
Očevici navode da se vozač ponašao neobično, "kao da je pod uticajem psihoaktivnih supstanci"
.