Nakon prvog potresa usledilo je više od 100 naknadnih potresa, oštećeno je oko 600 kuća, a bez vode i struje su jedno vreme bili stanovnici Tirane, Drača i drugih mesta u zapadnim i centralnim oblastima zemlje.
Posle potresa, mnogi su izašli na ulice, a najmanje 500 ljudi je provelo noć u privremenim skloništima.
Stručnjaci danas procenjuju štetu na kućama i zgradama, a podignuti su i dodatni šatori za smeštaj ljudi. Albanski premijer Edi Rama, koji je zbog zemljotresa otkazao put u Njujork na sastanak Generalne skupštine UN, rekao je da su ga zvale kolege iz Italije, Francuske, Nemačke i drugih evropskih zemalja nudeći pomoć, prenosi AP.
Odlazeći komesar za proširenje i susedsku politiku Johanes Han objavio je na Twitteru da je Unija ponudila pomoć.
Na sednici vlade odlučeno je da policija bude u stanju povišene pripravnosti kako bi kontrolisala situaciju posle zemljotresa koji se najviše osetio u Tirani i Draču.
Posle prvog zemljotresa jačine 5,8 stepeni Rihtera još jedan jak zemljotres pogodio je područje Albanije oko ponoći i to jačine pet stepeni s epicentrom u blizini Drača, a potom se osetila serija slabijih potresa.
Epicentar potresa nalazio se u Jadranskom moru, na dubini od 10 kilometara. Jedna starija zgrada u Tirani je evakuisana pošto su se posle potresa pojavile pukotine, a delovi fasade počeli da otpadaju.
Albansko Ministarstvo odbrane je navelo da se prvi potres osetio duž zapadne obale zemlje, kao i prema istoku.
Ovo je najjači zemljotres koji je potresao Albaniju u poslednjih 30 godina, navodi Rojters, pozivajući se na ministarstvo odbrane. Zemljotres se osetio i u regionu.