Srpska premijerka Ana Brnabić se našla na 88. mestu.
Kako navodi Forbs, na ovogodišnjoj listi našle su se žene iz šest kategorija: biznis, tehnologija, finansije, mediji i zabava, politika i filantropija.
Reč je o, kako se navodi, ženama koje razvijaju brendove u vrednosti od više milijardi dolara, donose odlučujuće odluke na finansijskim tržištima i koriste svoje platforme za sklapanje sporazuma, pružanje pomoći i pokretanje promena.
Na drugom mestu je nova predsednica Evropske centralne banke i bivša generalna direktorka Međunarodnog monetarnog fonda Kristin Lagard, treća je predsednica Predstavničkog doma američkog Kongresa Nensi Pelosi, a četvrta predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen.
U obrazloženju se navodi da je nemačka kancelarka uradila mnogo kako bi se u Evropi smanjilo antiimigrantsko raspoloženje, a Pelosi je visoku poziciju na listi zaslužila pokretanjem procedure impičmenta američkog predsednika Donalda Trampa.
Peta na listi je izvršna direktorka "Dženeral motorsa" Meri Bara, šesta je Melinda Gejts, sedma je izvršna direktorka kompanije "Fideliti investmens" Abigejl Džonson, a osma izvršna direktorka kompanije "Santander" Ana Patrisija Botin.
Na devetoj poziciji je izvršna direktorka kompanije "IBM" Đini Rometi, a deseta najmoćnija žena sveta je predsednica "Lokid Martina" Merilin Hevson.
Britanska kraljica Elizabeta je 40, a Greta Tunberg, ličnost godine u izboru "Tajma", je na 100. mestu