Prve vesti o dogovoru došle su u utorak ujutro, nešto više od šest meseci do dana kada je Briona ubijena.
Postignuta nagodba je najveće poravnanje koje je grad platio u slučaju nepropisnog ponašanja policije, razbivši prethodnu najvišu cifru od 8,5 miliona dolara, navodi "Courier Journal".
Očekuje se da će gradonačelnik Lujvila Greg Fišer i advokati porodice Tejlor, uključujući istaknutog advokata za građanska prava Bena Krampa, na konferenciji za štampu pružiti više detalja o sporazumu.
Ipak, na društvenim mrežama, ljudi nisu zadovoljni ovim ishodom. Na Twitteru vlada bes državljana SAD koji ističu da su "ubice platile porodici Brione Tejlor da ne bi išli u zatvor", kao i da treba uhapsiti policajce koji su je ubili, jer "novac ne rešava rasizam".
Drugi ističu da se njena smrt neće zaboraviti zbog ovog novca, kao i da će nastaviti da traže kaznu za ubice i da do tada pravda nije moguća.
Amerika je vež dugo uzdrmana zbog rasističkih problema, a protesti su se odvijali širom zemlje.
Nakon što su policajci ubili Afroamerikanca Džordža Flojda, Mineapolis je izgledao kao bojno polje, a u mnogim američkim gradovima su bile demonstracije na kojima se tražilo da se zaustavi brutalnost policije. U protestima učestvuju i belci i crnci, rame uz rame.
U Lujvilu su takođe bili protesti u želji da pomognu da se utvrdi istina i pravda zbog ubistva Brione Tejlor. Ubijena devojka je postala jedno od zaštitnih lica demonstracija u Americi.
Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.