"UŽIVAJTE U SLATKOM, OTROVNOM POKLONU!" Rusi okupirali grad pa krali od ukrajinskih farmera, ovi ih žestoko NASAMARILI!

Trešnje su izazvale masovne bolesti među onima koji su ih krali od ukrajinskih farmera.

Twitter/screenshot/ChristopherJM

Sočnim trešnjama je ponekad teško odoleti, a to znaju i ruski vojnici koji su ih ukrali od ukrajinskih farmera u okupiranom gradu Melitopolju – i njima se otrovali, prenosi The Daily Beast.

Gradonačelnik Melitopolja Ivan Fedorov opisao je to kao "najnoviji vid partizanskog otpora na području Melitopolja". On je rekao da su ukrajinski farmeri "pripremili poklon" za okupatorske ruske snage u obliku " slatkih trešanja koje su izazvale masovna oboljenja među onima koji su ih ukrali od farmera".

Podsetimo, početkom juna Rusija je obnovila prodaju trešanja iz tog grada na jugoistoku Ukrajine na Krim, javila je ruska novinska agencija Interfaks. Grad koji se nalazi u Zaporoškoj oblasti ima oko 2.000 hektara farmi trešanja koje proizvode nekoliko hiljada tona ovog voća.

Ukrajina je tada blokirala prodaju Krimu nakon ruske aneksije te teritorije 2014. godine, a prošlog meseca Fedorov je optužio ruske okupatore Melitopolja da su 'počistili' njihove trešnje i ponudio da ih plate kada budu prodate na Krimu, po najnižim cenama. Fedorov je taj potez opisao kao krađu, a Interfaks ga je opisao kao saradnju između Rusije i Andrija Sigute, šefa takozvane 'privremene administracije' u Zaporožju. Ukrajinski mediji opisuju Sigutua kao saradnika ruskih snaga.

Melitopolj je bio prvo značajno naseljeno područje koje je okupirala Rusija u svojoj invaziji na Ukrajinu, s obzirom na to da je okupirana dan nakon što je Putin poslao svoje trupe u Ukrajinu, preneo je Rojters.

Fedorov je nakratko otet nakon protesta u martu, a zamenila ga je gradonačelnica Galina Danilčenko. Fedorov je pušten četiri dana kasnije, ali je administracija koju je postavila Rusija ostala.

MONDO redakcija informacije o sukobu u Ukrajini prenosi u skladu sa dužnom novinarskom pažnjom, koristeći izvore koji se oslanjaju na dugogodišnji kredibilitet kada je u pitanju istinitost informacija koje objavljuju. Svesni smo činjenice da se u informacije o ratu često umeša i propaganda, naročito kada su manje relevantni izvori u pitanju. Zbog toga pozivamo vas, naše čitaoce, da nam skrenete pažnju ukoliko primetite netačnu informaciju, kako bismo ispravili nenamerne greške. Pišite nam na redakcija@mondo.rs.

(MONDO)