IZAŠAO JE IZ VODE, A ONDA JE POČELO DA MU CRNI CELO TELO! Odmor iz pakla - amputirali mu obe noge, a ni to nije bio kraj

Otac dvoje dece je umro nakon što je ubo nožni prst o komad korala u odmaralištu "Seaworld".

MONDO/Stefan Stojanović

Čovek iz Britanije je umro nakon što je ubo nožni prst u komad živog korala u odmaralištu "Seaworld" 2009. godine. Kit Klark je uživao u porodičnom odmoru u vodenom parku na Floridi, plivajući sa tropskim ribama kada je zakačio nožni prst na koral, što je izazvalo infekciju krvi.

Otac dvoje dece iz Salea u Velikom Mančesteru je nakon toga dobio tešku infekciju da su lekari morali da mu amputiraju noge kada se vratio u Mančester. Ali čak ni ovaj drastičan korak nije bio dovoljan da čoveku spase život i on je preminuo nekoliko dana kasnije.

Klarku je dijagnostikovana hemofilija, bolest koja uzrokuje da oboleli krvare duže nego obično kada se poseku i koja je "komplikovala" njegovo trovanje krvi, prema istrazi. Mrtvozornik Najdžel Medouz, koji je zabeležio presudu o nesrećnoj smrti, rekao je Klarkovoj udovici, Moniki, da njen muž "u suštini nije imao sreće".

Klarkov nožni prst je postao ljubičast nakon što ga je udario o kamenje implantirano živim koralima. Kada je tri dana kasnije trebalo da se vrati u Mančester, Klark je rekao da ima bolove u ramenu i da mu je pozlilo na putu do aerodroma.

Kada je stigao na aerodrom se srušio, a kada su mu nos i usne poprimile "belu, voštanu boju" prebačen je u bolnicu na Floridi, gde mu je dijagnostikovan septički šok i otkazivanje organa i primljen je na intenzivnu negu. Njegova supruga je primetila da mu je rame postalo crno a na leđima je imao ljubičaste fleke.

Klark je avionom hitne pomoći ubrzo prebačen nazad u Veliku Britaniju, gde su lekari u bolnici Vitenšo morali da mu amputiraju noge ispod kolena. Zatim je prebačen u Kraljevsku bolnicu u Mančesteru gde je na kraju umro od višestrukog otkazivanja organa izazvanog streptokoknom septikemijom Grupe B osam nedelja nakon što je ubo nožni prst. Medouz je rekao da se Klark razboleo u uvali sasvim slučajno i rekao je da se ljudi često poseku na korale.

"Izgleda da je to najverovatniji izvor infekcije. Živi korali i prisustvo tropskih riba u vodi su uvek faktor rizika za povrede, zbog buba. Ovu vrstu infekcije je teško lečiti", rekao je Medouz.

(MONDO)