Od 1977. do 1978. godine, oblast Los Anđelesa bila je igralište za dve poremećene osobe koje su bile pakleno sklone brutalizaciji mladih žena. Mediji su ove muškarce, Keneta Biankija i njegovog rođaka Anđela Buonoa, nazivali "Daviteljima sa brda" u odnosu na njihov modus operandi: kidnapovanje, mučenje, seksualno zlostavljanje i konačno davljenje svojih žrtava.
Njihova vladavina terora je okončana kada je Kenet Bjanki kasnije pokušao da zadovolji svoje mračne želje bez Buona u državi Vašington, ostavljajući za sobom tragove koji su otkrili njega i njegovog rođaka i njihovu brutalnu seriju ubijanja u Kaliforniji. Ali pre nego što je uhvaćen, Kenet Bjanki je uspeo da počini neka od najbrutalnijih ubistava u modernoj istoriji. Kenet Bjanki je postao jedan od najstrašnijih serijskih ubica svoje ere.
Turbulentno vaspitanje Keneta Bjankija
Kenet Bjanki je rođen 22. maja 1951. u Ročesteru u Njujorku. Dve nedelje nakon Bjankijevog rođenja, njegova majka ga je dala na usvajanje, navodeći da je alkoholičarka i da ne može da brine o njemu. U avgustu iste godine, porodica Bjanki, koju su činili Nikolas Bjanki i njegova supruga, Frances Bjanki, usvojila je bebu.
Kako je rastao, Bjanki je počeo da pokazuje veoma zabrinjavajuće znakove. Čim je Bjanki progovorio, njegova majka je primetila da je on opsesivno kompulsivni lažov. Bjanki se takođe borio sa čestim mokrenjem u krevet i bizarnim epizodama u kojima bi naizgled gledao u prazno i prevrtao očima. Ove epizode su bile toliko zabrinjavajuće da se Bjankijeva majka u nekoliko navrata konsultovala sa lekarima, ali joj je više puta rečeno da su te epizode verovatno samo faze koje će prevazići.
Prvi znak seksualne izopačenosti pojavio se kada je Bjanki povukao donji veš šestogodišnje devojčice u julu 1963. godine, kada je imao 12 godina. Tokom školovanja izlazio je sa više mladih žena i čak se pridružio društvenim klubovima. Kada je imao 18 godina, Bjanki se oženio svojom srednjoškolskom devojkom, ženom po imenu Brenda Bek. Međutim, iz nepoznatih razloga, Brenda ga je napustila napustila nakon samo osam meseci braka.
Do 1976. godine, kada je Bjanki imao 25 godina, odlučio je da napravi neke promene u svom životu i preseli se kod svog rođaka u Los Anđeles. U Gradu anđela, Buono je izložio Bjankija životu perverznog se*sa i nasilja.
Seljenje u Los Anđeles
Kenet Bjanki je stigao u Los Anđeles u januaru 1976. Prvih nekoliko meseci u gradu, Bjanki je živeo sa Anđelom Buonom, svojim usvojenim rođakom, i postao je fasciniran njegovim "blistavim" načinom života. Bjanki je na kraju dobio posao u jednoj kalifornijskoj kompaniji, ali je često pronalazio izgovore da ne dođe na posao, uključujući i priče koje je pričao svojim poslodavcima da ima rak. Godine 1977, njegova kompanija ga je otpustila nakon što je pronašla marihuanu u njegovom kancelarijskom stolu.
Opet, Bjanki je bio bez posla i očajnički je želeo da se održi na površini. Nekoliko puta se prijavio da radi, čak je probao da uđe u policiju, ali je svaki put bio odbijen. Buono je kasnije predložio Bjankiju da postane makro. Kao deo svoje poslovne ideje, Buono je planirao da otme dve devojke i natera ih na seksualni rad. Buono je na kraju pronašao ono što je tražio kod tinejdžerki Sabre Hanan i Beki Spirs. Međutim, devojke su uspele da pobegnu Buonu i Bjankiju nekoliko meseci iz zatočeništva.
Ubistva davitelja sa brda
Prva žrtva Keneta Bjankija bila je Jolanda Vašington. Zajedno sa svojim rođakom Buonom, Bjanki je kidnapovao Jolandu, silovao je, a zatim je nasmrt zadavio komadom tkanine na zadnjem sedištu svog automobila. Svedok kidnapovanja Jolande izjavio je da je video kako su joj dvojica muškaraca pokazali policijske značke pre nego što su joj vezali lisice i stavili je u zadnji deo automobila. Njeno telo pronađeno je dan kasnije.
Njih dvojica su ponovo napali samo nekoliko dana kasnije, kada su kidnapovali i ubili 15-godišnju devojku po imenu Džudit Miler. Samo nekoliko dana nakon toga, dvojac je kidnapovao i ubio konobaricu po imenu Elis Kastin. Ovo divljanje se nastavilo narednih nekoliko meseci, a ukupno 10 tela se pojavilo na ulicama Los Anđelesa, teško pretučena, zadavljena, silovana i mučena. Grad je bio prestravljen, a žene u Los Anđelesu počele su da spavaju sa jednim otvorenim okom.
Krajem februara 1978. ubistva su prestala, a grad je odahnuo. Javnost tada nije znala da su dvojica odgovornih muškaraca u velikoj meri prekinula svoje "druženje". Bjanki, čija je bivša devojka rodila sina, preselio se u Vašington kako bi im bio bliže. I dok se tenzija u Los Anđelesu polako smirivala nakon brutalnih ubistava, Belingem je bio nespreman za teror koji je usledio Bjankijevim dolaskom.
U januaru 1979. policija u Belingemu primila je prijavu da su dve studentkinje, Karen Mandić i Dajan Vajlder, nestale. Policija je otkrila da je Bjanki, koji je radio kao čuvar, verovatno namamio dve mlade žene u kuću koju je čuvao uz obećanje da će im platiti 100 dolara za čuvanje. Dok je bio tamo, zadavio je žene i kasnije njihova tela bacio u napušteni automobil u šumi.
S obzirom na svedočenje očevidaca, forenziku i vremensku liniju, Bellingemska policija je bila sigurna da je Bjanki njihov čovek. Sudija je izdao nalog za pretres njegovog stana, a policija je pronašla kalifornijsku vozačku dozvolu, nakit koji pripada žrtvama u Los Anđelesu i druge predmete od interesa. Iznenada, policija u Belingemu je shvatila da ima nešto mnogo veće u svojim rukama od dvostrukog ubistva. Ispred sebe su imali "Davitelja sa brda".
Bjanki je priznao policiji da su on i Buono bili odgovorni za ubistva u Los Anđelesu. 22. oktobra 1979., a policija je uhapsila Anđela Buona u njegovoj kući. Međutim, Bjanki je rekao istražiteljima da se bori sa disocijativnim poremećajem identiteta, ranije poznatim kao poremećaj višestruke ličnosti. Tvrdio je da je "Stiv Voker", njegova alternativna ličnost, počinio zločine.
Na kraju je sudija utvrdio da su on i njegov rođak sposobni za suđenje. Bjanki je priznao krivicu za dva ubistva u Vašingtonu i pet ubistava u Los Anđelesu. Čak je svedočio protiv Buona kako bi izbegao smrtnu kaznu. Sud je 1981. izrekao šest doživotnih kazni zatvora Bjankiju i jednu doživotnu kaznu bez uslovnog otpusta Buonu. Konačno, "Davitelji sa brda" su se suočili sa pravdom.
Kenet Bjanki se i danas nalazi iza rešetaka u Vašingtonu. On ispunjava uslove za uslovni otpust 2025. godine. Međutim, istražitelji su uvereni da nikada više neće biti slobodan čovek. "Život mu je stao 1979. i nema ništa drugo nego da se bavi žalbama", izjavio je Fred Nolte, bivši policijski detektiv u Bellingemu koji je radio na slučaju.
BONUS VIDEO:
(MONDO)