KO REZERVIŠE MESTO UZ VODU NA PLAŽI PLAĆA KAZNU OD 300 EVRA: Popularno letovalište u Španiji uvelo DRAKONSKE kazne

Primorska mesta oko španskog grada Malage objavila su rat kupačima koji ujutru postave suncobrane na plaži kako bi rezervisali mesto. Ova praksa sada može turiste da košta do 300 evra.

YouTube/ Morning Nhu/ Printscreen

Takozvani "rat suncobranima" godinama je uobičajena praksa u Levanteu, na jugoistočnoj španskoj obali, gde ranoranioci ostavljaju svoje stvari na plaži, ponekad i u zoru, kako bi imali dobro mesto na pesku pre nego nastane gužva.

Stanovnici grada Alikante završili su i u britanskim novinama pod optužbom da zauzimaju pozicije na prvoj crti pre izlaska sunca kako bi turiste lišili komada peska. Ova bitka sada je stigla do obale Malage, na jugu Španije, gde su neke mesta već preuzela mere za suzbijanje ove kontroverzne prakse, prenose Novosti.

Mesta Algarobo, Vélez Málaga i Torox odobrila su novčane kazne do 300 evra za one koji ostavljaju svoje stvari bez nadzora s jedinom svrhom čuvanja mesta na plaži. Pritom su sledila primer iz okoline Valencije, sa spomenute obale Levantea, gde mesta Cullera, Oropesa i Calpe primenjuju strože kazne koje dosežu 3.000 eura za istu praksu.

"Nepošteno je da prva linija uz more, koju svi toliko žele, bude rezervirana. Redovno pronalazimo napuštene stolice, suncobrane i druge stvari", rekla je Vanesa Lopez, zadužena za plaže u većnici mesta Torox, za novinsku agenciju EFE. 

YouTube/printscreen/Daily Mail 

Lopez kaže da mesto sada ima pravilnik o zabrani "rezervacije fizičkog prostora na plažama, u bilo koje doba dana ili noći, stavljanjem u pesak bilo koje vrste predmeta ili stvari bez fizičke prisutnosti vlasnika."

Mera je rezultat "brojnih pritužbi" stanovnika i kupača koji tvrde da je prvi red obale satima zauzet bez prisutnosti vlasnika tih predmeta.

Lokalna policija patrolira plažom kako bi proverila poštuju li se propisi. Policajci, u slučaju otkrivanja nepravilnosti, uklanjaju predmete koji satima nisu pod nadzorom vlasnika. Ako žele da im se vrate, vlasnici moraju platiti cenu preuzimanja između 30 i 50 evra, u zavisnosti od lokacije.

Vlasnici mogu preuzeti svoje stvari u policijskoj stanici u roku od 14 dana, pre nego što steknu kategoriju "otpada".

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

REDAKCIJA 31.07.2023. 3. DEO  Kurir TV

(MONDO)