Ilon Mask ponudio milijardu dolara za Vikipediju! Ali uz jedan neočekivan i kontroverzan uslov

Mask je izjavio da će donirati milijardu dolara ukoliko Vikipedija promeni ime u "Dikipedija".

Ilon Mask, Elon Mask
Foto: EPA-EFE/ANGELO CARCONI

Ilon Mask ponovo je u centru pažnje nakon što je ponovio svoju ponudu od milijardu dolara za popularni sajt Vikipedija, ali uz jedan neočekivan i kontroverzan uslov. Mask traži da se promeni naziv ove svetski poznate enciklopedije kako bi donacija bila realizovana.

Mask je izjavio da će donirati milijardu dolara ukoliko Vikipedija promeni ime u "Dikipedija". Zahtev je izazvao niz reakcija, od šala do ozbiljnih kritika, pri čemu su mnogi doveli u pitanje Maskove namere. Iako su njegovi komentari često duhoviti, ponuda je izazvala debatu o granicama uticaja milijardera na globalne platforme od javnog značaja.

Mask je putem društvene mreže X naglasio da njegova ponuda i dalje stoji, ali je ovaj zahtev mnogima delovao kao još jedan njegov ekscentrični potez, bez ozbiljne namere. Njegova sklonost provokacijama na društvenim mrežama često je služila kao marketinška strategija u prošlosti, ali ovog puta reakcije su bile različite.

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

KAKAV ELON MASK: Đorđe je prvi izmislio električni automobil i ti u Srbiji Izvor: Kurir televizija