Predsedavao mu je zamenik ministra spoljnih poslova Kine Ma Džaosju, uz učešće zamenika ministra spoljnih poslova Rusije Sergeja Rjabkova i zamenika ministra spoljnih poslova Irana Kazema Garibabadija.
Tri zemlje su detaljno razmenile mišljenja o nuklearnim pitanjima i ukidanju sankcija, naglašavajući neophodnost ukidanja svih nezakonitih jednostranih sankcija.
Kina, Rusija i Iran smatraju da su politički i diplomatski kontakti zasnovani na uzajamnom poštovanju jedini efikasan i izvodljiv put za rešavanje problema.
Tri strane pozivaju sve odgovarajuće strane da rade na uklanjanju uzroka trenutne situacije, odbacujući politiku sankcija, pritisaka i pretnji silom.
Oni su ponovo istakli važnost Rezolucije 2231 Saveta bezbednosti UN i njenog vremenskog okvira, uz poziv svima da izbegavaju mere koje bi pogoršale sadašnju situaciju i da zajedno stvaraju povoljne uslove za diplomatske napore.
Tri zemlje naglašavaju ključnu ulogu Sporazuma o neširenju nuklearnog oružja kao temelja međunarodnog sistema za sprečavanje širenja nuklearnog oružja. Kina i Rusija pozdravljaju potvrdu Irana da je njegov nuklearni program miroljubiv i da ne teži razvoju nuklearnog oružja, kao i njegovu posvećenost ispunjavanju obaveza iz sporazuma i sveobuhvatnog nadzornog aranžmana. One podržavaju nastavak saradnje Irana sa Međunarodnom agencijom za atomsku energiju, insistirajući na poštovanju prava Irana na miroljubivo korišćenje nuklearne energije.
Iran i Rusija pohvalili su konstruktivnu ulogu Kine i njeno domaćinstvo ovim sastankom u Pekingu, a tri strane su se složile da nastave komunikaciju i saradnju.
Pored toga, tri zemlje su, takođe, razgovarale o regionalnim i međunarodnim pitanjima, dogovorivši se da pojačaju saradnju u okviru BRIKS-a, Šangajske organizacije za saradnju i drugih multilateralnih mehanizama.