Ako parkirate na uzbrdici, ne ostavljajte auto ovako: Vozač dobio "debelu" kaznu, građani besni

Vozač u Italiji je dobio kaznu jer je parkirao automobil sa blago otvorenim prozorom.
Foto: Dmitry Kalinovsky/Shutterstock

Vozač iz Italije dobio je kaznu u gradu Vićenza jer je parkirao svoj automobil sa blago otvorenim prozorom, piše "Fenix magazin". Policija ga je kaznila sa 42 evra i objasnili su kaznu kao "pitanje javne bezbednosti".

"Postojao je rizik da se otpusti ručna kočnica", navela je policija.

Situacija se dogodila 23. marta ove godine blizu Monte Berika, popularnog mesta hodočašća. Vozilo je bilo parkirano na uzbrdici sa otvorenim prozorom, oko 10 centimetara.

U obrazloženju je navedeno da je ovako otvoren prozor omogućio potencijalnom prolazniku da dohvati ručnu kočnicu i da je otpusti. Kako je vozilo bilo parkirano na uzbrdici, mogla je da se dogodi potencijalna nesreća, naročito zbog velikog prometa ljudi.

"Ovde se ne radi o birokratiji, već o zaštiti javne bezbednosti. Policija je postupila profesionalno, a ne proizvoljno. Mogli su da se odluče za strožu meru, kao što je šlepovanje vozila, ali su se odlučili na blaži pristup", izjavio je gradonačelnik Đakomo Posamai.

Mnoge građane razbesnela je ovakva reakcija policije uprkos zvaničnim objašnjenjima. Na društvenim mrežama je ova tema i dalje aktuelna.

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

Praznici sa sobom nose crnu statistiku: Uoči prvog maja apeli stižu sa sve strane! Ovo su najčešći uzroci saobraćajnih nesreća u Srbiji Izvor: Kurir TV, Kurir televizija