Specijalni izaslanik ruskog predsednika Vladimira Putina, Kiril Dmitriev, stigao je danas u Sjedinjene Američke Države na pregovore sa administracijom američkog predsednika Donalda Trampa, javlja "Skaj Njuz". On bi trebalo da razgovara sa Trampovim najbližim saradnicima o odnosima Ruske Federacije i Sjedinjenih Država, u kontekstu novog paketa sankcija ruskim naftnim i energetskim kompanijama.
Prema saznanjima portala "Axios", Dmitriev bi trebalo da se sastane sa specijalnim izaslanikom Sjedinjenih Država za Ukrajinu i Rusiju, Stivom Vitkofom. Da podsetimo, Ruskoj Federaciji uveden je novi paket sankcija koji cilja dva naftna giganta - Rosnjeft i Gasprom.
U Budimpešti, prestonici Mađarske, je trebalo ove ili sledeće nedelje da se održi novi sastanak Trampa i ruskog predsednika Vladimira Putina. Sastanak je ipak otkazan i nije poznato da li će se, i kada, ponovo sresti američki i ruski predsednik nakon avgustovskog sastanka na Aljasci.
Putin je nakon potvrde o otkazivanju sastanka žestoko zapretio Ukrajini i njenim saveznicima ukoliko Kijev dobije “tomahavk” rakete kojim bi mogao da napada ruske ciljeve po dubini njene teritorije.
Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!
BONUS VIDEO: