Srbin "pao" sa 40kg kokaina u audiju u Švajcarskoj: Istraga otkrila da radi za bosanskog šefa narko klana

Srbin i Italijanka uhapšeni u Švajcarskoj zbog transporta 40 kilograma kokaina.
Foto: Shutterstock

Državljanin Srbije (54) i državljanka Italije (54) uhapšeni su sredinom decembra 2025. godine u Švajcarskoj zbog transporta oko 40 kilograma kokaina i prema pisanju "Kurira", oni su prevozili narkotike za bosanskog državljanina. Sumnja se da on radi za veliku i širu kriminalnu mrežu.

Srbin i Italijanka su uhapšeni prilikom redovne saobraćajne kontrole dok su bili u automobilu marke "audi a4". Kada su policajci detaljno pretresli automobil, otkrili su veliku količinu narkotika, oko 40 kilograma kokaina.

"Sada se saznalo da je par više puta prevozio drogu za istu osobu. Prvi put radilo se o 3 kilograma kokaina, međutim, sledeća tura bila je znatno veća, jer su tada švajcarske bezbednosne službe zaplenile oko 40 kilograma kokaina.

Srbina su razotkrile fotografije u njegovom telefonu, nakon čega je priznao delo. Međutim, Italijanka je sve vreme tvrdila da nije imala pojma da prevoze kokain u automobilu.

Skrivena u zadnjem delu automobila nalazila se droga, i to 40 kilograma kokaina upakovanog u 35 blokova. Toj zapleni pridružena su i tri kilograma kokaina koja su prvobitno najverovatnije poslužili kao proba šverca narkotika", otkriva izvor upućen u slučaj.

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

Hapšenje osumnjičenih za trgovinu narkoticima Izvor: Mup Srbije

(Kurir/MONDO)