U padu helikoptera na ruskom Dalekom istoku, u Amurskoj oblasti, poginule su tri osobe, saopštile su vlasti danas, prenosi Anadolu.
Privatni helikopter tipa „Robinson“, koji je ranije tokom dana nestao s radarskih ekrana, pronađen je bez preživelih, navodi se u saopštenju vlade Amurske oblasti.
"U Amurskoj oblasti završene su potrage za helikopterom koji je nestao u Romnenskom okrugu. Tokom akcije traganja i spašavanja pronađeni su i mesto pada letelice i tela tri žrtve", navodi se u saopštenju.
Predstavnici vlasti uputili su saučešće porodicama i najbližima stradalih.
Pilot nije imao dozvolu
O okolnostima nesreće pokrenuta je istraga. Uzrok pada nije naveden. Međutim, Istočnosibirsko transportno tužilaštvo u odvojenom saopštenju navelo je da je utvrđeno da je helikopter pripadao poginulom pilotu, koji nije imao dozvolu za upravljanje tom letelicom.
Takođe je navedeno da helikopter nije bio zvanično registrovan u skladu sa propisanim procedurama.
BONUS VIDEO: