Američki konzervativni novinar Taker Karlson, koji je godinama važio za jednog od najvećih fanova američkog predsednika Donalda Trampa u medijskoj sferi, šokirao je sve priznanjem da se kaje zbog svoje uloge u povratku aktuelnog lidera na vlast. On je u okviru svog autorskog programa "Šou Takera Karlsona" ocenio da politika Bele kuće vodi zemlju direktno u "katastrofu".
"Doprineli smo ovome. Svi koji su ga podržavali, pisali govore za njega, svi smo bili uključeni. I nije dovoljno samo reći da ste promenili mišljenje. Vi, ja, milioni ljudi koji su ga podržavali, razlog smo za ono što se sada dešava", rekao je on.
Karlson, koji je bio ključna figura u mobilizaciji biračkog tela za Trampov povratak, izvinio se zbog svojih postupaka i istakao je da će dugo osećati krivicu.
"Veoma mi je žao što sam ljude doveo u zabludu", poručio je Karlson.
Jedan od najvećih medijskih potresa
Novinar je naveo da se razočarao u Trampovu administraciju zbog niza poteza Vašingtona, ali da je glavni razlog početak rata u Iranu, čemu se on protivi.
Ovakva izjava predstavlja jedan od najvećih medijskih potresa u konzervativnim krugovima SAD od početka Trampovog drugog mandata, s obzirom na to da je Karlson decenijama oblikovao javno mnjenje desnice.
BONUS VIDEO:
(Blic/Mondo)