"Čak ni pucnjava ga nije sprečila da završi večeru": Snimak sa Trampove večere podelio javnost (Video)

Video sa večere u hotelu "Vašington Hilton" postao je viralan, prikazujući reakcije gostiju nakon pucnjave. Na društvenim mrežama pregledan je više od pet miliona puta i izazvao brojne komentare.
Foto: X/@ChrisStephensMD/Printscreen

Video snimljen tokom večere dopisnika Bele kuće u hotelu Vašington Hilton u Vašingtonu, postao je viralan na društvenim mrežama. Video, koji se široko deli na X i drugim platformama, prikazuje reakcije gostiju nakon pucnjave.

Video je dobio više od pet miliona pregleda i izazvao je brojne komentare. Dok su mnogi komentarisali smirenost čoveka, neki korisnici su istakli da je ovo ozbiljan bezbednosni incident.

"Svuda haos, a on mirno završava večeru"

"U ovakvim situacijama uvek postoji neko potpuno ravnodušan, koga nije briga šta se dešava - čovek je samo uživao u večeri", stoji u jednom komentaru ispod videa.

"Haos svuda, a on mirno završava večeru - tako je, više nema živce za takve scene",

"Kladim se da je rekao sebi: 'Prestar sam za ovakve stvari' - i jednostavno prihvatio šta god da se desilo",

"Ništa ga nije moglo sprečiti da završi večeru - čak ni pucnjava",

"Kao da se osećao nedodirljivim - taj lik je delovao samouverenije od samog predsednika", neki su od drugih komentara, javlja Index.

Mnogi su istakli da je delovao izuzetno mirno, kao da je potpuno verovao obezbeđenju.

U sali bilo oko 2600 gostiju

Podsećanja radi, prema pisanju agencija AP i Rojters, incident se dogodio tokom godišnje Večere dopisnika Bele kuće, događaja koji tradicionalno okuplja političare, novinare i javne ličnosti. Nakon što su se čuli pucnji, snage bezbednosti evakuisale su američkog predsednika Donalda Trampa, prvu damu Melaniju Tramp i potpredsednika Džej Di Vensa. Niko od njih nije povređen.

Mesto je navodno bilo puno sa oko 2.600 gostiju. Osumnjičeni je identifikovan kao 31-godišnji Kol Tomas Alen iz Torensa, Kalifornija, javila je agencija AP, pozivajući se na izvore iz policije. FBI je saopštio da je osumnjičeni u pritvoru i da je istraga o motivu u toku.

Na konferenciji za novinare, Tramp je rekao da je u početku zvuk pucnja pomešao sa nečim drugim.

"Čuo sam buku i pomislio sam da je pao poslužavnik. Buka je bila prilično glasna. Dolazila je iz daljine. Uopšte nije narušila obezbeđenje", rekao je Tramp, hvaleći reakciju obezbeđenja.

Večera dopisnika Bele kuće tradicionalno se održava u hotelu Vašington Hilton, koji je ranije bio povezan sa velikim bezbednosnim incidentom. Ispred tog hotela 1981. godine, tadašnji predsednik SAD Ronald Regan je ranjen u pokušaju atentata. Nakon subotnjeg incidenta, večera je prekinuta, a organizatori su najavili da će pokušati da održe događaj u kasnijem terminu.

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite komentar, nije potrebna registracija!

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

"TRAMP IGNORISAO SAVETNIKE I UVEO SAD U SUKOB!" Stručnjaci o globalnim posledicama regionalnog rata: "Kompromis nije ni na vidiku" Izvor: Kurir televizija