Potresan snimak sa Elbrusa: Pogledajte kroz kakav pakao prolaze spasioci da bi izvukli tela planinara (VIdeo)

Spasioci su objavili dramatičan snimak sa Elbrusa na kojem se vidi borba sa orkanskim vetrom i gustom mećavom tokom pokušaja izvlačenja tela troje planinara iz Bosne i Hercegovine. Dodajte MONDO u vaš Google izbor
Foto: Instagram/07_elbrus

Potresni prizori stižu sa Elbrusa gde su spasioci danas pokušavali da izvuku tela troje od petoro alpinista iz Bosne i Hercegovine koji su stradali tokom uspona.

Tela bračnog para Alme i Denisa Okanovića i doktorke Melihe Čaušević pronađeni su danas, ali zbog stravične oluje spasioci nisu uspeli da izvuku tela, pa će spasilačka akcija biti nastavljena u ponedeljak.

Spasioci su objavili potresan snimak na kojem se vidi sa kakvom su se mećavom susreli dok su tragali za telima troje planinara.

Na snimku se vide pripadnici spasilačkih službi kako se kroz izuzetno snažan vetar i mećavu po kojoj se ne vidi prst pred okom probijaju nepristupačnim terenom najvišeg vrha Evrope.

Ekstremni vremenski uslovi primorali su spasioce da se vrate na sigurno, a kako je najavljeno, sutra ujutru će biti nastavljena akcija kada će pokušati da izvuku tela stradalih.

Podsetimo, na Elbrusu je život izgubilo petoro planinara iz Bosne i Hercegovine - Meliha Čaušević, Alma Okanović, Denis Okanović, Almir Krivdić i Nermin Talam, dok su Haris Adilović i Kemal Vidimlić uspeli da prežive.

Prema ranijim navodima, Kemal je nekako uspeo da stigne do spasilaca i prijavi da pojedinim članovima grupe nije dobro. Kada su spasioci konačno stigli do njih, Harisa su uspeli da evakuišu, dok za dvoje planinara nije bilo spasa.

Dugo se tragalo za Melihom, Denisom i Almom, a u poslepodnevnim satima stigla je vest da su, naalost, pronađena njihova tela.

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

OGLASIO SE OTAC NESTALOG PLANINARA: I ranije je ovde planinario, ali NIKADA SAM! Očekuje se uzimanje otisaka sa automobila Izvor: Kurir teleivizija