Poslednji primerak "juga", pod rednim brojem 794.428, neće se prodavati, već će biti izložen u muzeju zajedno s poslednjim proizvedenim automobilima marke "zastava 101" i "florida", izjavio je u ponedeljak generalni direktor grupe "Zastava vozila" Zoran Radojević.

"Poslednji primerci svih modela automobila proizvedenih u 'Zastavi', gde je proizvodnja osnovnog programa okončana 21. novembra, biće izloženi u muzeju, jer predstavljaju istoriju fabrike", rekao je Radojević.

On je demantovao informaciju da su neki kolekcionari ponudili 50.000 evra za poslednji primerak "juga".

"Nemam informaciju da se neko javio s takvom ponudom", rekao je Radojević i ocenio da je za "pojedinca 50.000 evra velika suma, ali ne i za Fabriku automobila u Kragujevcu i poslednji primerak 'juga' koji je deo njene istorije".

I rukovodilac Službe prodaje u Fabrici automobila Ljiljana Milosavljević izjavila je Tanjugu da ta služba nije dobila nikakav zvaničan dopis za kupovinu poslednjeg "juga".

Ona je naglasila i da "juga" nema više za prodaju, jer su u ponedeljak ujutru izdate poslednje profakture, dodajući da potencijalni kupci mogu još da kupe "zastavu 101", jer na lageru ima 180 vozila tog modela, kao i 20 "florida", od kojih je deset sa "Pežoovim" motorom.

(Tanjug)