Ima muškaraca koji pokazuju interesovanje za modu, ali većina njih izbor garderobe prepušta partnerki. Anketa koja je nedavno sprovedena u Velikoj Britaniji pokazala je da oko 60 odsto muškaraca pre nego što krene na posao svoje "izdanje" za taj dan proveri sa partnerkom.

Verovali ili ne, svaki peti čak voli da mu devojka ili supruga prethodnog dana izaberu garderobu za sutra. Većina njih to objašnjava činjenicom da njihova partnerka "ima više ukusa" i "bolje se razume u modu", ali ima i onih koji izbor garderobe prepuštaju svojoj lepšoj polovini jer "nju to čini srećnom".

Ima i muškaraca kojima nisu dovoljni samo saveti: 58 odsto njih kaže da im kravatu vezuje partnerka, 43 odsto njih traži pomoć u nameštanju kragne, sa manžetnama ne može da se "izbori" 36 odsto njih, a 29 odsto ispitanika priznalo je da ponekad potraži pomoć i pri zakopčavanju košulje, prenosi "Dejli mejl".

Na pomoć partnerki najviše se oslanjanju muškarci stari između 24 i 30 godina, a najviše samopouzdanja kada je garderoba u pitanju pripadnici jačeg pola imaju između 35. i 44. godine - tada najređe traže pomoć.

(MONDO)