"Zamišljen kao stariji brat 'fijata 500', ovaj auto je namenjen 'fanki' mamama dok vozaju svoju decu, a dizajneri će pokušati da vas ubede da spaja malecnu italijansku ikonu sa prostranošću i funcionalnošću. Pomislićete da to zvuči kao 'fijat panda', ali onda ćete ga videti uživo i shvatiti da je mnogo, mnogo veći", navodi se u opisu.

"U ovaj automobil bi komotno mogao da sedne dvometraš koji na glavi nosi cilindar koji bi čak i Ejbraham Linkoln nazvao visokim. Unutra se nalazi i 'milijardu' pregrada za odlaganje svega i svačega, a i gepek je pristojan".

Na sajtu "Top gear" navodi se da 500L, zbog visine, nije baš lak za voziti, ali da je upravljanje solidno optimizovano za gradsku vožnju.

"Fijat 500L nudi i oko 333 opcije za personalizaciju, sistem ozvučenja dizajnirao je hiphoper Dr Dre, a unutrašnjost je zaista ljupka. Ako ste pomislili da samo fali i mašina za kafu, ovaj automobil ima i to, zaista! 'Lavazza' pravi mali espreso aparat koji se ugrađuje u pregradu suvozača. Fantastično."

U članku se zaključuje da bi "fijat 500L" trebalo "ozbiljno uzeti u razmatranje" kada se bude pojavio na tržištu.

Više o "fijatu 500L" možete pročitati OVDE.

(MONDO)