Japanski proizvodjač automobila "Tojota" potvrdio je da će iz prodaje povući više od 380.000 automobila marke "leksus" i "hajlender" zbog neispravnosti držača otirača ispod vozačevog sedišta, preneo je AP.

Reč je o automobilima proizvedenim u razdoblju izmedju februara 2003. i maja 2005. godine u "Tojotinom" odeljenju u Nemačkoj i to 360.000 vozila marke "leksus RX330" i "hajlender", prodatih u SAD, i 20.200 vozila marki "leksus RX300" i "leksus RX400h", prodatih u Evropi.

"Tojote" je saopštila da je ovaj njen potez usledio zbog mogućnosti da držaci tepiha ispod vozačevog sedišta oslabe, što bi dovelo do mogućnosti da se otirač zaglavi izmedju pedale za gas i kočnice.

Najtraženiji "Tojotini" modeli u Nemačkoj su "leksus RX300" i "leksus RX400h", dok "hajlender" još nije pušten u prodaju u Evropi.

(Tanjug)