Muzejski voz "Romantika" od 25. aprila započinje sezonu vožnjom od Beograda do Mokre Gore, najavljeno je iz JP "Železnice Srbije".

Turistička sezona trajaće do 1. novembra, a voz će saobraćati i na relacijama od Beograda do Sremskih Karlovaca, Novog Sada, Palića, Vršca, Jagodine i Sombora.

Za nastupajuću sezonu "Železnice Srbije" uvode i novu liniju od Beograda do Ovčar banje, s polascima 14. juna, 4. jula, 8. i 29. avgusta.

Jednodnevni izleti na Mokru Goru biće organizovani svake druge subote u periodu od 25. aprila do 29. avgusta.

Na relacijama do Novog Sada, Sremskih Karlovaca, Vršca i Jagodine "Romantika" će saobraćati s parnom, a na ostalim relacijama s dizel lokomotivom.

Deca uzrasta do šest godina ne plaćaju kartu, a ukoliko se voz zakupi može se izabrati i druga destinacija po želji, dok će cena prevoza u tom slučaju zavisiti od broja putnika i vrste lokomotive.

U sastav muzejskog voza ulaze parne lokomotive iz 1917, 1922, 1944. godine, kola I, II, III razreda i vagon restoran, a kapacitet je oko 500 putnika.

Vozne karte za prevoz "Romantikom" mogu se kupiti na putničkim blagajnama železničkih stanica u Beogradu i Novom Sadu, u stanici "Vukov spomenik", u agencijama KSR "Beogradturs" u Beogradu i Novom Sadu, "Želtursu", "Rekreatursu"i turističkoj agenciji "Magelan" u Novom Sadu, navodi se u saopštenju.

(Tanjug)