Detalj atmosfere sa 100. derbija
Detalj atmosfere sa 100. derbija Foto: MN Press

Još četiri utakmice ostale su do kraja Superlige Srbije. Crvena zvezda drži konce u svojim rukama, ali zadatak uopšte nije lak. Partizan ima isti broj bodova, s tim da su crveno-beli u prednosti zbog boljeg učinka pre plej-ofa. I jedni i drugi nadaju se kiksu rivala i veruju da uz sve pobede do kraja mogu prvi kroz cilj.

Partizan u petak igra protiv Javora u Ivanjici, dok Zvezda u subotu gostuje kod Voždovca na krovu tržnog centra (prenos obe utakmcie na TV Arena Sport).

"Mnogo nam znači što se odstupa od dosadašnjeg ritma da se utakmice igraju sredom i subotom. Dobro će nam doći malo vremena da se odmorimo i što bolje spremimo za narednog protivnika jer je proteklih desetak dana zaista bilo pakleno. Sada na miru možemo da se pripremimo za gostovanje 'na krovu'. Posebnu težinu za nas taj meč nosi i zato što se igra na Đurđevdan. Svi znamo koliko je taj datum značajan za sve Zvezdaše i zato ih pozivam da nas podrže i da uz praznik, ako sve bude kako treba, proslavimo i pobedu Zvezdin desni bek podršku sa tribina ističe kao važan faktor u svakoj pobedi crveno-belih", poručio je  defanzivac crveno-belih, Marko Petković, za klupski sajt.

Neće ovo biti prvi put da Zvezda utakmicu igra na Đurđevdan, a svim navijačima svakako je u sećanju 6. maj 1995, kada je na "Marakani" savladan Partizan 2:1 u 100. "večitom derbiju".

Petković se zahvalio navijačima na podršci protiv Vojvodine u prošlom kolu i pozvao ih da budu uz ekipu sve do kraja.

"Zaista sam srećan što su navijači na meču sa Vojvodinom prepoznali koliko je ovo bitan trenutak, koliko nam je potrebna njihova podrška i došli u tako velikom broju (17.000). Siguran sam da bi nam bez ovakvog navijanja bilo mnogo teže na terenu. Verujem da će naši navijači nastaviti da nas podržavaju u ovako velikom broju, a nadam se da će se on i povećavati kako se prvenstvo bude bližilo kraju. Svi znamo da moramo da dobijemo sve utakmice do kraja, a da li ćemo to uspeti zavisi i od navijača".

Vojvodina je savladana 2:0, golovima u finišu utakmice.

"Vojvodina je bila tvrd orah, ali smo bili strpljivi i slomili njihov otpor u drugom poluvremenu. Čini mi se da nismo dovoljno dobro ušli u utakmicu, dosta je pritiska pred svaki meč sada kako se bliži kraj šampionata, ali uspešno smo izašli na kraj sa tim. Imali smo veliki broj šansi, morao je neki udarac da uđe u gol", istakao je Petković.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aplikacija MONDA ponovo na Google Play Store! PREUZMITE JE!