Fudbalski klub Minhen 1860 tone sve dublje.

Nakon ispadanja iz druge nemačke Bundeslige, nekadašnji šampion Nemačke nije dobio licencu za nastup u trećeligaškom društvu, pa će morati da se zadovolji nastupom u četvrtoj ili čak petoj ligi.

Nemački mediji prenose kako je izvesnija ova druga opcija.

Šampion Nemačke iz 1996. godine, koji u svojim vitrinama ima i dva nacionalna kupa, u većinskom vlasništvu je šeika Hasana Ismaika iz Jordana, koji je danas saopštio da "lavovi" neće igrati treću ligu.

Nemački savez tražio je 10 miliona evra za licencu za nastup u trećoj ligi, ali je prebogati Jordanac odbio da uplati novac, nakon čega je postalo jasno da će slavni klub dogodine igrati u amaterskoj ligi.

Ostaje još samo da se vidi u kojem rangu.

Takođe, ispadanje iz nemačke Cvajte označilo je kraj nastupa na "Alijanc areni", pa će Minhen 1860 u narednoj sezoni svoje rivale dočekivati na stadionu "Grinvalder", na kojem su nastupali do sredine devedesetih.