Fudbaleri Borusije iz Dortmunda snažno su ušli u novu sezonu Bundes lige.

U gostima su deklasirali Volfsburg, uz sigurnu igru i dominaciju tokom celog meča. Blistao je mladi Amerikanac Kristijan Pulišić, koji je dao prvi gol i zabeležio jednu asistenciju.

U timu Borusije nakon sedam meseci pauze pojavio se Mario Gece.

Pitanje pobednika praktično je rešeno za pet minuta, sredinom prvog poluvremena. Pulišić je u 22. minutu postigao gol nakon što se odlično snašao u šesnaestercu domaćih - 0:1.

Usledio je odličan pogodak Marka Bartre, koji je iskosa šutirao i uspeo da savlada golmana Kastelsa.

U drugom poluvremenu su "milioneri" kontrolisali igru i vrebali grešku protivnika. Tako su u 62. minutu postavili konačan rezultat, kada je Pulišić prošao po desnoj strani, lepo uputio loptu po zemlji, a na drugoj stativi je čekao Pjer Emerik Obamejang.

Najboljem strelcu Bundes lige prošle sezone, nije bilo teško da "spremi" loptu u mrežu za 0:3.

Neven Subotić je pobedu svog tima odgledao sa klupe za rezerve.

Štutgart se vratio u Bundes ligu posle samo godinu dana, ali nije dobro počeo novi ciklus. "Švabe" su u Berlinu poražene od kvalitetnog tima Herte, a dvostruki strelac bio je Australijanac Metju Leki.

Filip Kostić zaigrao je za Hamburger posle povrede kolena zadobijene pre nekoliko nedelja u pripremnoj utakmici i pomogao da se ekipa iskupi za prošlonedeljno sramotno ispadanje iz Kupa.

HSV je "minimalcem" osvojio bodove u susretu sa Augzburgom, a sa po 1:0 su pobedili još Hofenhajm i Hanover.

Vicešampion iz prošle sezone, ekipa Lajpciga, poražena je već u prvom kolu Bundes lige od Šalkea( (2:0) golovima Nabila Bentaleba iz penala i Jevhena Konopljanke u nastavku. Zanimljivo je da je Lajpcig prvi poraz u sezoni 2016/17 zabeležio tek u decembru kada ih je u 14. kolu pobedio Hamburger.