![](/img/placeholders/placeholder-mondo.png)
Svetska fudbalska federacija (FIFA) organizovala je u ponedeljak uveče u Londonu ceremoniju dodele priznanja najboljima u sezoni 2016/17.
Svečanost "The Best" (Najbolji) okupila je brojne bivše i aktuelne asove svetskog fudbala, a nagrade su poneli:
Kristijano Ronaldo - najbolji igrač, drugi put uzastopno. Iza sebe je ostavio Lea Mesija i Nejmara.
Đanluiđi Bufon - Dani Alveš, Leonardo Bonući, Serhio Ramos, Marselo - Luka Modrić, Toni Kros, Andres Inijesta - Leo Mesi, Kristijano Ronaldo, Nejmar - najbolji tim.
Zinedin Zidan - najbolji trener.
Trener Real Madrida osvojio je nagradu ispred Masimilijana Alegrija iz Juventusa i Antonija Kontea iz Čelsija.
Đanluiđi Bufon - najbolji golman.
"To što sam najbolji golman, ipak, nije bilo dovoljno da postanemo šampioni Evrope. Nadam se da ću ove sezone igrati bolje, kako za Juventus, tako i za reprezentaciju", rekao je Bufon, koji je dobio više glasova od Kejlora Navasa iz Real Madrida i Manuela Nojera iz Bajern Minhena.
Olivije Žiru - najlepši pogodak.
Navijači Seltika - najbolji navjači. Nagradu su dobili za koreografiju i atmosferu tokom utakmice protiv Hartsa, kada su obeležavali 50 godina od osvajanja Kupa šampiona.
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
Završen protest studenata u Kragujevcu: Petnaestočasovne blokade pod nazivom "Sretnimo se na Sretenje"