Videli ste nešto zanimljivo?

Volfsburg bez važne "trojke"

Autor mondo.rs

"Vukovi" bili bliži pobedi od domaćeg Majnca, ali su na premijeri 24. kola Bundes lige ipak podeljeni bodovi.

Dva tima koja se očajnički bore da izbegnu 16. mesto i odlazak u plej-aut, u petak uveče su odigrala utakmicu čiji rezultat neće mnogo pomoći ni jednima ni drugima.

Majnc i Volfsburg peti put zaredom su podelili plen u međusobnom okršaju - 1:1 (1:1) - čime su dali šansu Verderu da u subotu uveče pretekne oba konkurenta i izađe iz opasne zone.

Glavni akteri duela na "Opel areni" bili su Hrvat Josip Brekalo i Japanac Jošinori Muto.

Prvi je doveo Volfsburg u vođstvo već u šestom minutu, nakon što se dobro snašao u šesnaestercu domaćih, ali i dirao loptu rukom, doduše, nenamjerno.

Važan momenat desio se u 40. minutu, kada je trener Majnca odlučio da zameni Bergrena koji je pretrpeo udarac u glavu i verovatno zadobio potres mozga.

Umesto njega je sa klupe za rezerve ušao Muto i četiri minuta kasnije izjednačio rezultat, pogotkom iz brze i efektne akcije proistekle iz izgubljene lopte Volfsburga na sredini terena.

Gosti su nakon toga bili bliži novom vođstvu i pobedi, a šansu utakmice propustio je Jusuf Mali. O kakvoj se prilici radi, dovoljno govori slika:

Nije ovo bila jedina stopostotna šansa pred golom Centnera, pošto je u 84. minutu Divok Origi pogodio stativu.

Majnc je praktično ni iz čega stigao do izjednačenja, a umalo da isto tako stigne i do pobede u poslednjim trenucima utakmice.

Nigerijac Udža se u drugom minutu sudijske nadoknade našao u stopostotnoj šansi ispred Kastelsa, koji je nogom osujetio njegov pokušaj i postarao se da "vukovi" ne dožive nezaslužen poraz.

Bruno Labadija tako je remijem debitovao na klupi Volfsburga, nakon što je Martin Šmit u ponedeljak podneo ostavku.