IMATE PRIČU? Javite nam se.

Juventus razbio Milan i najavio "duplu krunu"

Izvor mondo.rs

Nema im ravnih na Apeninima...

Titula još nije i zvanično odbranjena, ali će biti senzacija ukoliko dva kola pre kraja ispuste šest bodova prednosti u odnosu na Napoli. Za to vreme, fudbaleri Juventusa potrudili su se da udare temelj još jedne "duple krune", pošto su u finalu Kupa Italije demolirali velikog rivala iz Milana:

JUVENTUS - MILAN 4:0 (0:0)
/Benatia 56, 64, Kosta 61, Kalinić 75/

Tim Đenara Gatuza u najmanju ruku je bio ravnopravan, ako ne i bolji rival u prvih 45 minuta, ali je u nastavku doživeo pravi debakl i to zahvaljujući odličnim centaršutevima Miralema Pjanića i greškama mladog golmana Đanluiđija Donarume.

Dva puta je strelac bio Marokanac Mehdi Benatia, jednom Daglas Kosta, a jedanput je i mrežu svog gola pogodio Nikola Kalinić.

A, nije moralo tako da bude, da je u 8. minutu Patrik Kutrone bio prisebniji ispred Đanljuiđija Bufona.

Njegov kolega sa gola Milana, mnogo mlađi Donaruma, takođe je bio briljantan u prvom delu, a posebno je impresivna bila odbrana "bombe" Paola Dibale u 56. minutu kad je krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

Ipak, nije mogao ništa posle centaršuta Miralema Pjanića iz ugla. Na "tacni" je reprezentativac Bosne i Hercegovine servirao loptu Mehdiju Benatiji za vođstvo, da bi pet minuta kasnije, dotad fantastični Donaruma pogrešio i jedan poprilično lagan udarac Daglasa Koste propustio kroz ruke za 2:0.

Uzdrmani golman tima sa "San Sira" bio je krivac i za treći pogodak crno-belih, ponovo nakon kornera Pjanića.

Glavom je šutirao Mandžukić, a Donaruma ispustio loptu na nogu Benatije za "overu" 13. pehara namijenjenog pobedniku "Kopa Italija".

Koliko su u tim trenucima bili "izgubljeni" fudbaleri Milana, pokazuje i autogol Nikole Kalinića u 75. minutu nakon novog centaršuta Pjanića.

Interesantno, Juve je toliko superioran bio ove sezone u italijanskom Kupu, što najbolje pokazuje podatak da nisu primili NIJEDAN gol!