IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ni Džerard nije verovao šta vidi - 3:0, 3:5, 5:5!

Izvor mondo.rs

Kakav posao čeka budućeg menadžera Glazgov Rendžersa najbolje svedoči današnja utakmica poslednje runde šampionata Škotske.

Kakav posao narednog leta i sledeće sezone očekuje Stivena Džerarda, budućeg menadžera-debitanta na klupi posrnulog giganta, najbolje svedoči utakmica poslednjeg kola šampionata Škotske odigrana ove nedelje pred 18.000 ljudi na "Ister Roudu".

Džerardovi budući puleni, fudbaleri Glazgov Rendžersa, gubili su 3:0 posle 22 minuta, vodili 3:5 i ostali bez pobede nakon što je Džejms Meklin postigao het-trik u 93. minutu nesvakidašnje utakmice završene rezultatom:

Hibernijan - Glazgov Rendžers 5:5 (3:3), uz podatak da su gosti meč završili sa desetoricom nakon isključenja Džejsona Holta u 85. minutu.

Ovaj ishod, uz prvi poraz Brendana Rodžersa na "Seltik parku" od dolaska u škotski fudbal, znači da će novi-stari šampion, Seltik, u kvalifikacije za Ligu šampiona, a Aberdin i Rendžers u kvalifikacije za Ligu Evrope takmičenju u kom će legendarni fudbaler Liverpula, Džerard, debitovati kao menadžer u seniorskom fudbalu.

Da li će pod njegovim vođstvom "policajci" uspeti da odu korak dalje u odnosu na prošlu sezonu, kada su ispali već u prvoj rundi od Progresa iz Luksemburga, saznaćemo relativno brzo.

Pre toga, "Stivi Dži" imaće mnogo posla na treninzima ekipe koju mu je danas zvanično predao u ruke odlazeći kanadski stručnjak, Džimi Nikols.

Današnji mečevi 38. runde plej-of i plej-aut grupe nisu i poslednji ove sezone u Škotskoj u kojoj će se, pored baraža za ispadanje iz Premijer lige, voditi i velika bitka na "Hempden parku" gde će 19. maja Seltik i Madervel igrati finale FA kupa.

Rodžers će u toj utakmici pokušati da odbrani "duplu krunu", koju su "kelti" prošle sezone osvojili dominacijom u prvenstvu i šokantnim golom Toma Rogića u 92. minutu finala FA kupa sa Aberdinom za pobedu od 2:1.

Seltik je nešto ranije osvojio sedmu uzastopnu, a 49. titulu prvaka, u seriji koja je započeta bankrotom Rendžersa, šampiona iz sezone 2010/11, koji se već naredne obreo u petom rangu takmičenja i putovao šest sezona ka povratku u elitu.