IMATE PRIČU? Javite nam se.

Pogledajte smehotresan penal za Spartak i još toga

Izvor mondo.rs

Sudija Obradović iz Jagodine dosudio je dva jedanaesterca za Spartak i isključio najboljeg strelca Radničkog u utakmici u kojoj se odlučivalo o izlasku u Evropu. Rad do preokreta sa desetoricom, pobede svih "davljenika".

Do kraja sezone u srpskom fudbalu ostalo je još jedno, 37. kolo u obe grupe Superlige, a potom i finale Kupa zakazano za 26. maj u Surdulici.

Do tada, verovatno, pričaće se o događajima iz 36. kola, koje je obeležila pobeda Crvene zvezde u crveno-belom derbiju na "Karađorđu", poraz "tinejdž" Partizana "na krovu" uz maestralnu partiju Alena Mašovića, a najviše svakako o suđenju Srđana Obradovića u Subotici gde se odlučivalo o izlasku u Evropu.

U nadi da Evropa (čitaj: UEFA) neće mnogo obraćati pažnju na Obradovićevu "arbitražu" u utakmici između Spartaka i Radničkog, u kojoj je dosudio dva penala u korist domaćeg tima i isključio najboljeg strelca gostiju još u prvom poluvremenu, donosimo vam video izveštaje sa "Gradskog stadiona", ali i ostalih terena širom zemlje.

Obradović je u 41. minutu pokazao žuti karton Milanu Pavkovu, za prekršaj kakav se retko kažnjava opomenom, a potom odmah izvadio i crveni zbog toga što mu je centarfor Nišlija prigovorio.

Sa desetoricom, Radnički se branio po lošem terenu i pred oko 5.000 znatiželjnih navijača, Spartak propuštao šanse u talasima, a onda je arbitar iz Jagodine dosudio dva penala od kojih je drugi za rubriku "verovali ili ne".

U 59. minutu, arbitar koji je naknadno delegiran za meč u Subotici uz obrazloženje Sudijske komisije da je UEFA zahtevala da se prvobitno određeni Milorad Mažić odmara pred finale Lige šampiona između Reala i Liverpula, pokazao je na belu tačku posle duela Bojana Čečarića iz Spartaka i Nikole Stankovića iz Radničkog.

Stanković je "ušao u telo" Čečariću, koji se nalazio u skoku i izbacio ga iz ravnoteže, gde jeste bilo elemenata za najstrožu kaznu, a nju je sigurnim udarcem sa 11 metara u 1:0 pretvorio Nemanja Nikolić.

Isti igrač bio je siguran izvođač jedanaesterca i u 79. minutu, par desetina sekundi nakon što nikome na "Gradskom stadionu" kao ni kraj malih ekrana nije bilo jasno zbog čega je Obradović još jednom pokazao "na kreč".

11 – žreb

Bilo kako bilo, posle ovog ishoda Spartak je stekao tri boda prednosti u odnosu na Radnički, ali pitanje trećeplasiranog i dalje nije rešeno utoliko što će Nišlije biti bolje plasirane u slučaju istog broja bodova na kraju. Subotičani u četvrtak u 19 gostuju Partizanu u Humskoj, Radnički na "Čairu" dočekuje Napredak u "derbiju juga".

Važno je napomenuti i da bi eventualnom pobedom Partizana nad lučanskom Mladosti u finalu Kupa, poslednja pozivnica za kvalifikacije za Ligu Evrope "otišla u ruke" četvrtoplasiranog tima na tabeli. U ovom trenutku, to je Radnički, ali je Voždovac pobedom nad crno-belima ostao u igri baš kao i Čukarički uprkos porazu u Kruševcu (gde je het-trik postigao povratnik u srpski fudbal, Ibrahima Ndiaje).

Drugim rečima, ako bi Mladost u Surdulici napravila senzaciju i osvojila prvi trofej u istoriji kluba, u kvalifikacije za Ligu šampiona otišla bi Crvena zvezda, u kvalifikacije za Ligu Evrope išli bi Mladost, Partizan i trećeplasirani tim Superlige.

Kada je borba za opstanak u pitanju, fudbaleri Rada stigli su nadomak cilja preokretom u utakmici u kojoj su od 43. imali igača manje, a od 54. i gol zaostatka. Međutim, pogocima mladog Njegoša Petrovića u 61. sa penala i 62. minutu iz igre, "građevinari" su sa desetoricom stigli do preokreta u meču sa Zemunom i stigli do bodova sa kojima im je i remi u Ivanjici u četvrtak dovoljan za beg od Prve lige Srbije.

Podsećamo, Rad je bio poslednji pred podelu bodova i treći krug šampionata.

U ovom trenutku najugroženija je Bačka, koja je na poslednjem gostovanju ove sezone ostvarila i prvu pobedu. Sa osam sakupljenih bodova van Bačke Palanke stigli su momci sa severa u Lučane i savladali finalistu Kupa rezultatom 1:3.

Ovaj ishod drastično je povećao izglede Bačke za opstanak, utoliko što sada sve zavisi od njih samih, jer im pobeda nad prežaljenim Borcem iz Čačka garantuje bez iznad crte.

Kako?

U isto vreme u Ivanjici igraće Javor i Rad, gde neće postojati ishod koji će sačuvati oba tima ukoliko Bačka osvoji tri boda.

SPARAD

Tabela: Crvena zvezda 57, Partizan 40, Spartak 37, Radnički 34, Voždovac 33, Čukarički 32, Napredak 30, Vojvodina 25.

Parovi poslednjeg, 37. kola: Partizan – Spartak, Čukarički – Vojvodina, Radnički – Napredak (četvrtak, 19.00), Crvena zvezda – Voždovac (subota, 18.00).

plej–aut

Mačva – Javor 1:2 (0:1)
/Gemović 70 – Mrkaić 17, 73/

(izveštaj sa utakmice nije postavljen na YouTube kanalu Superlige do objave ovog teksta)

Borac – Radnik 2:0 (0:0)