zvezda
Foto: Arena sport/MONDO

Subotnje remije niškog Radničkog i Partizana, kao i poraz Čukaričkog, fudbaleri Crvene zvezde iskoristili su na najbolji način i pobedom u Šapcu dodatno uvećali prednost u odnosu na najbliže pratioce.

Mačva - Crvena zvezda 0:2 (0:1).

Aktuelni šampion sada, posle 13 kola, ima devet bodova više od drugoplasiranog Radničkog, 11 od Partizana, a 12 od Čukaričkog.

Za petu pobedu u nizu, a ukupno 12. ove sezone u Superligi, najzaslužniji su Milan Pavkov i Dušan Jovančić. Prvi je u 38. minutu odlično reagovao glavom na centaršut Veljka Simića, dok je drugi u 60. sjajno okončao lepu akciju sa Benom.

Milan Pavkov Izvor: Arena Sport/Mondo
jovančić Izvor: Arena Sport/Mondo


Ponovo Vladan Milojević nije imao na raspolaganju najjači sastav zbog povreda, ali se još jednom videlo da Zvezda ima dovoljno kvalitetan igrački kadar koji treneru omogućava da kombinuje. U tim se vratio Vujadin Savić, dok su opet izostali Milan Rodić i Marko Marin, a nije bilo i Ričmonda Boaćija i Branka Jovičića.

Sve to nije poremetilo koncepciju igre crveno-belih, koji su od početka imali inicijativu. Do vođstva su mogli i dva minuta pre nego što je Pavkov zatresao mrežu, ali je pogodak Bena u 36. poništen zbog ofsajda. Utisak je da su arbitri, ipak, pogrešili prilikom te odluke.

U svakom slučaju, Zvezdini fudbaleri su ispunili cilj i pokazali da poraz od Liverpula u Ligi šampiona (0:4) nije ostavio veliki trag. Naredni izazov imaće već u sredu, kada im u goste dolazi OFK Bačka.

Mačva je ostala na 13 bodova iz 12 utakmica, a težak zadatak čeka ih u sredu, kada gostuju u Nišu.

MAČVA: Puletić – Pejović, Jovanović, Ristivojević, Lazarević (59. Milosavljević) – Ivić (78. Babić), Adamović (70. Gemović), Gigić – Gavrić, Tošić, Đoković.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Stojković, Degenek, Savić, Gobeljić – Jovančić, Krstičić (81. Čaušić) – Ben, Ebisilio (76. Srnić), Simić – Pavkov (78. Stojiljković).

Sudija: Ilija Brdar.

TOK UTAKMICE:

Kraj.

- Odlična prilika za Bena u trećem od tri minuta nadoknade, ali je šutirao preko gola.

- CRVENI KARTON, odnosno drugi žuti za štopera Mačve, Igora Ristivojevića, koji je sa leđa oborio Slavoljuba Srnića u drugom minutu nadoknade.

- Dobar kontranapad domaćih u 84. minutu, ali je Borjan uspeo da odbrani šut nekadašnjeg igrača Zvezde, Nenada Gavrića.

- PREČKA je sačuvala gol Mačve u 79. minutu posle šuta Bena iz "slobodnjaka".

- Još oko 15 minuta do kraja. Čini se da je pitanje pobednika u Šapcu uveliko poznato. Ne deluje da fudbaleri Mačve imaju snage za preokret.

- GOOOL! Crvena zvezda vodi 2:0 pogotkom Dušana Jovančića posle odlične akcije sa Benom.

- Odličan šut Dušana Jovančića u 58. minutu sa 20 metara, ali i odlična odbrana Dušana Puletića.

- Velika gužva pred golom Mačve u 54. minutu, međutim Ben, a onda i Simić, nisu uspeli da "uguraju" loptu u mrežu.

- Drugo poluvreme počelo je bez promena u sastavima.

Poluvreme. Ne mnogo sadržajna utakmica, dosta borbena i bez mnogo šansi, ali crveno-beli zasluženo vode jer su bili ofanzivniji. Pre pogotka Pavkova, trebalo je da bude priznat i gol Benu, ali su arbitri pogrešili i dosudili ofsajd...

mačva  Izvor: Arena Sport/Mondo


- Pokušao je Veljko Simić da posle asistencije upiše i gol, solidno je šutirao sa oko 20 metara, ali malo pored gola.

- GOOOL! Crvena zvezda vodi 1:0 od 38. minuta pogotkom Milana Pavkova. Sjajno je skočio napadač gostiju i udarcem glavom iz teške pozicije u pogodak pretvorio centaršut Veljka Simića.

- Poništen pogodak Bena u 36. minutu zbog ofsajda, međutim, utisak je da su arbitri pogrešili.

- Pojačala je Zvezda napade u drugom delu prvog poluvremena. Videćemo da li će im to doneti i željeni rezultat. Još oko 15 minuta do odlaska na odmor.

- Dobro se snašao Pavkov pred golom Mačve u 16. minutu, šutirao je iz teške pozicije, gotovo iz "mrtvog ugla", ali nije bio dovoljno precizan.

- Bez mnogo uzbuđenja u prvih 15 minuta. I jedni i drugi uglavnom igraju dugim loptama, što je verovatno zbog lošeg terena na stadionu u Šapcu.

- Prvu šansu za pogodak imao je domaćin. Nenad Gavrić je u 6. minutu dobro prošao po levoj strani i šutirao, ali je Milan Borjan uspešno intervenisao.

- Dva kornera za goste u 2. minutu, ali bez veće opasnosti po gol Mačve.

SUPERLIGA, 13. kolo:

Mačva - Crvena zvezda 0:2 (0:1)
/Pavkov 38, Jovančić 60/

Mladost - Spartak (18.00)

subota

Rad - Radnički Niš 0:0

Radnik - Čukarički 1:0 (0:0)
/Stojanović 86/

Vojvodina - Dinamo Vranje 2:0 (2:0)
/Eze 34, 45+3/

Zemun - Voždovac 2:1 (2:1)
/Mrkaić 5, 17 - Ješić 10/

Partizan - Napredak 1:1 (1:0)
/Nikolić 12 - Vukanović 62/

Bačka - Proleter 0:1 (0:1)
/Čolović 2/

TABELA: Crvena zvezda 37, Radnički Niš 28, Partizan 26, Čukarički 25, Proleter 20, Mladost (-1) 19, Napredak 19, Vojvodina 18, Rad 14, Mačva 13, Bačka 13, Zemun 12, Voždovac 12, Radnik 12, Spartak (-1) 9, Dinamo 7.