Nekadašnji vezni igrač Partizana Dragan Ćirić zauzeo je mesto u najgorem timu Barselone u poslednjih 20 godina!

Prema rezultatima ankete navijača katalonskog kluba, popularni Ćira ostavio je jako loš utisak za godinu i po dana provedenih na Nou Kampu i izborio mesto među najgorim igračima koji su nastupali u dresu španskog velikana.

U tom krugu našla su se imena poput turskog golmana Ruštu Rečbera, Holanđanina Vinstona Bogardea, Brazilaca Fabija Rošembaka i Žovanija, Emanuela Amunikea iz Nigerije, te plavokosog Argentinca Maksija Lopeza .

U konkurenciji za najgoreg igrača Barse u poslednje dve decenije, bilo je i Hrvata - to su Robert Prosinečki i aktuelni trener Hajduka Goran Vučević, kao i Francuz Kristof Dugari.

Ipak, za pristalice Katalonaca najveći promašaj bio je Baskijac Santi Eskero, koji je 2005. godine doveden kao veliko pojačanje iz Atletik Bilbaoa.

Iako na 26 mečeva u dresu Barse nije postigao nijedan gol, Ćirić je generalno gledano imao zavidnu karijeru, igrajući za Valjadolid, AEK iz Atine i beogradske crno-bele, čije je boje branio 139 puta i upisao 34 gola.

"Nisam čuo za tu anketu, ali ako su me stvarno izabrali u najgori tim Barse, nisu mnogo pogrešili", izjavio je Ćirić za "Kurir" kada su ga obavestili o rezultatima!

(MONDO)