Jirgen Klop zna kako do dobrog rezultata u "Mersisajd" derbiju!

Otkako je seo na klupu Liverpula zabeležio je dva remija i ostvario pet pobeda sa Liverpulom, poslednji u nizu pogotkom Divoka Origija u šestom minutu nadoknade vremena (1:0), nakon prilično čudne situacije pred golom Džordana Pikforda, koji nije imao ni sreće...

"Ispucana" lopta Virdžila van Dajka je "pala" na prečku, a Origi je iskoristio retku šansu ove sezone i doneo svom timu veliku pobedu nad lokalnim rivalom.

To je toliko usrećilo Jirgena Klopa da je otrčao golmanu u zagrljaj!

Meč još uvek nije bio završen, pa stoga se dan kasnije u Engleskoj govori o nepoštovanju koje je Nemac pokazao prema rivalu, ali i o mogućoj kazni zbog "upada" na teren, uz neminovno poređenje sa čovekom koji na sličan način slavi golove svog tima.

LIVERPUL - EVERTON - KAKAV BIZARAN PORAZ U 96. MINUTU!

Pogađate - Žoze Murinjo!

"Mislim da bi Jirgen Klop mogao da bude u problemu", rekao je bivši fudbaler Dani Mils komentarišući utakmicu, prenose britanski mediji.

"Da su to drugi menadžeri uradili - i znamo dobro jednoga na koga mislim (Murinjo prim. aut.) - bili bi razapeti. Šokantno je ono što je Klop uradio. Ok, da je malo trčao oko klupe, izašao iz tehničkog prostora ili slavio sa štabom - to je u redu. Međutim, otrčao je na pola terena i pokazao nepoštovanje Evertona".


Nekadašnji reprezentativac Engleske je istakao i da je Jirgen Klop "miljenik medija" i da je neko drugi uradio isto što i on - prošao "golgotu" u štampi.

"Svi ga vole, pa je izgleda to onda u redu...", naveo je Mils.

Jirgen Klop je odmah posle utakmice uputio izvinjenje Marku Silvi i čitavom klubu zbog onoga što je uradio, ali da prosto nije mogao da "obuzda" radost i da nije mogao da se zaustavi kada je krenuo u naručje svog golmana Alisona Bekera.

"Nisam hteo da omalovažim Everton, ali desilo se. Ne znam kako FA reaguje u ovim situacijama, ali izgleda da ću morati da sačekam. Nisam planirao da trčim na teren, ali desilo se...", kazao je Nemac posle utakmice, a na tom gestu mu nije zamerio kolega sa rivalske klupe Marko Silva.

"Nije nepoštovanje, a možda bih i ja isto uradio da smo dali tako srećan gol".

Pogledajte proslavu o kojoj se priča...