Videli ste nešto zanimljivo?

09.12.2018. / 19:22 19:28

"Vukovi" u 94. do istorijske pobede u Njukaslu

Izvor mondo.ba

Usledilo je veliko slavlje na "Sent Džejmsis parku" malobrojnih gostujućih navijača.

Izvor: Guliver/Getty images/Stu Forster

"Vukovi" su u prošlom kolu savladali Čelsi, a taj trijumf overili su u nedelju pobedom 2:1 na gostovanju u Njukaslu, i to u sudijskoj nadoknadi!

Domaći fudbaleri odolevali su sa igračem manje sve do 94. minuta, a onda je Doerti posle odbrane sjajnog golmana Dubravke, odbijenu loptu glavom poslao u mrežu za istorijski trijumf Vulverhemptona.

Gotovo 60 godina, tačnije od 1959 godine, Vulverhempton nije pobedio na "Sent Džejmsis parku" u okviru elitnog ranga, tek jednom, 2016. godine učinio je to u Čempionšipu.

Ove nedelje "vukovi" su srušili tu neugodnu tradiciju iskoristivši greške domaće odbrane i činjenicu da su poslednjih pola sata igrali sa igračem više.

Vulverhempton je stigao do vođstva u 17. minutu poslije centaršuta Košte i nonšalantne reakcije domaćeg kapitena, Lasela, koji je dozvolio da mu Diogo Žota dođe iza leđa i rutinski pošalje loptu u mrežu.

Ipak, samo šest minuta kasnije Njukasl je stigao do iznenađenja, strelac je bio Ajozi Perez, ali je sve uradio Salomon Rondon.

Napadač iz Venecuele prvo je pogodio prečku iz slobodnog udarca, a onda u natsavku akcije pokupio loptu i kao na tacni poslužio za Pereza koji glavom matira Rui Patrisija.

Njukasl, Vulverhempton Izvor: Guliver/Getty images/Stu Forster