Autor mondo.rs

"Crveni đavoli" slavili u Njukaslu, a prvi put od Murinjovog odlaska uspeli su i da sačuvaju svoju mrežu.

Izvor: Owen Humphreys/PA via AP

"Četiri od četiri", učinak je Mančester junajteda u Premijer ligi otkako je Ole Gunar Solskjer nasledio Žozea Murinja!

Posle Kardifa (5:1), Hadersfilda (3:1) i Bornmuta (4:1), u očekivano najtvrđem od pomenutih mečeva, savladan je i Njukasl - 0:2 (0:0) - čime je zaostatak u odnosu na četvrtoplasirani Čelsi smanjen na šest bodova i Junajted se sada opet može smatrati kandidatom za plasman u Ligu šampiona.

Vođstvo gostima doneo je Romelu Lukaku u 64. minutu, tek što je ušao sa klupe za rezerve umesto Marsijala.

Markus Rašford izveo je slobodan udarac sa dvadesetak metara, "žabica" je zatekla nespremnog golmana Dubravku, a snažni Belgijanac je munjevito pritrčao na odbitak i lako obavio ostatak posla.

Njukasl, koji je u prvom poluvremenu imao neke polušanse, dokusuren je u 80. minutu iz kontre koju je iz neposredne blizine završio Rašford, na asistenciju zaboravljenog Aleksisa Sančeza.

Junajted u subotu dočekuje drugoligaša Reding u trećem kolu FA kupa, a u nastavku Premijer lige sledi mu najveći test nakon smene menadžera, gostovanje Totenhemu.

Najefikasniji meč 21. kola viđen je u Bornmutu, gde je domaćin uz kašnjenje zbog toga što se oglasila protivpožarna sirena, remizirao sa Votfordom - 3:3.

Kuriozitet je to što je svih šest golova postignuto u prvom poluvremenu.

Rezultati ostalih utakmica 21. kola i tabela.