ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Hrvati izbegli blamažu na "Maksimiru"

Autor mondo.rs

Vicešampion sveta jedva savladao Azerbejdžan na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Holandija i Belgija sigurne.

Izvor: Tanjug/AP Photo/Darko Bandic

Malo je nedostajalo da Nikola Jurčević šokira svoje, odnosno da bivši reprezentativac Hrvatske u ulozi selektora Azerbejdžana odoli finalisti prošlogodišnjeg Svetskog prvenstva i to u Zagrebu!

Svega desetak minuta delilo je goste od remija na "Maksimiru" u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020, ali je onda Andrej Kramarić prvo lepo "zalomio" protivničkog igrača, a onda šutirao iskosa po levoj strani u dalji ugao. Neodbranjivo za Salahata Agajeva, a taman za pobedu Hrvatske 2:1.

Azerbejdžanci su poveli u 19. minutu posle odličnog prodora Ramila Šejdajeva i ne baš dobre intervencije golmana Kalinića. Bio je to šok za domaće fudbalere, od kog su se delimično oporavili u poslednjim trenucima prvog poluvremena, odnosno u 44. minutu kada je Borna Barišić bukvalno ugurao loptu u mrežu gostiju posle gužve nastale na centaršut Modrića iz kornera.

Iako su strepeli, uspeli su Hrvati da osvoje sva tri boda, ali je evidentno da im je forma u padu od Mundijala u Rusiji... Videćemo kako će izgledati u nedelju na neugodnom gostovanju u Mađarskoj. Posebno jer su Mađari poraženi u Trnavi od Slovačke 0:2.

Podmlađen tim Holandije nastavio je sa dobrim partijama iz Lige nacija, pa je u kvalifikacije ušao ubedljivom pobedom kod kuće nad Belorusijom - 4:0.

Već posle 50 sekundi domaćin je vodio, pošto je Memfis Depaj dobro "nanjušio" grešku gostujućeg defanzivca i poput munje presekao povratno dodavanje ka golmanu, a onda rutinski poslao loptu u mrežu.

Na 2:0 povisio je Žoržinjo Vajnaldum u 21. minutu, a po povratku sa odmora u strelce se ponovo upisao Depaj (iz penala u 55), dok je tačku na rezultat stavio Virdžil Van Dajk u 86.

Iako im je Tibo Kurtoa svojom greškom poklonio izjednačenje u 16. minutu, Rusi nisu uspeli da iznenade Belgijance u Briselu. Domaćin je opravdao ulogu favorita i slavio 3:1.

Vodeći pogodak dao je Juri Tilemans u 14. minutu, a "kestenje iz vatre" posle golmanove greške vadio je Eden Azar, dvostruki strelac. Prvo je realizovao penal u poslednjim trenucima prvog poluvremena, a zatim je bio precizan i u 88. minutu.