Liga nacija finale Portugal Holandija.html

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Portugal po notama Bernarda Silve - najbolji u Evropi!

Autor mondo.rs

Aktuelni prvak Evrope objedinio je titule na teritoriji "Starog" kontinenta, trijumfom u prvom ciklusu novog internacionalnog takmičenja.

Izvor: Guliver/Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Fudbaleri Portugala postali su prvi šampioni Lige nacija nakon što su u večerašnjem finalu pobedili reprezentaciju Holandije rezultatom 1:0.

U meču koji je odigran od 20:45 na stadionu "Dragao" u Portu, selekcija koja je i praktično i nominalno bila domaćin je bolje ušla u meč i bila opasniji rival prvog minuta.

Frenkie de Jong Frenki Kristijano Ronaldo Cristiano Portugal Holandija Izvor: Guliver/Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Izabranici Fernanda Santoša imali su potpunu terensku inicijativu i nisu dopustili rivalima da igraju "svoju igru", ali nisu uspeli da nadmoć pretvore u pogotke. Portugal je u prvom poluvremenu uputio čak 12 šuteva ka golu protivnika, dok su "gosti" šutnuli samo jednom, i to van okvira gola.

Tek u drugih 45 minuta živnuli su igrači Ronalda Kumana, već na početku tog dela igre počeli su konkretnije da idu ka Patrisiovom golu. Bili su bolji u prvoj trećini nastavka, ali nisu uspeli da iskoriste nekoliko dobrih prilika.

I njihovi protivnici su znali to da kazne...

Bernardo Silva Virgil van Dijk Dajk Virdžil Daley Blind Dejli Portugal Holandija Izvor: Guliver/Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Portugal je u 60. minutu izveo odličan napad iz tranzicije, Bernardo Silva je dobio dubinsku loptu na levom uglu kaznenog prostora, i "šmekerski" uposlio Gedeša koji je oštrim udarcem pogodio dalji ugao SIlesenovog gola i doneo prednost svom timu.

Holanđani su nakon toga preuzeli inicijativu, ulazak Donija van de Beka je doneo potrebnu svežinu njihovoj ekipi i nove izgledne akcije, ali i dalje nisu uspevali da ih materijalizuju.

Ronaldo i saigrači su se do kraja organizovano branili, uz nekoliko propusta u odbrani, čekali su svoju priliku iz kontra-napada i ipak uspeli da sačuvaju rezultat, i tako postali prvi osvajači novog internacionalnog takmičenja na teritoriji Evrope.

Izabranici Fernanda Santoša su ovom titulom objedinili evropske titule, s obzirom da su trijumfovali na EURO-u 2016 u Francuskoj, i danas u prvom ciklusu novonastale Lige nacija.

U utakmici odigranoj ranije danas, mesto na pobedničkom postolju izborili su fudbeleri iz Engleske pobedom posle penala nad selekcijom Švajcarske.