Ukrajina se "istrošila", šok u Sofiji!

Autor mondo.rs

Ukrajina je zabeležila novu pobedu u kvalifikacijama za EURO 2020 i sigurno čuva prvo mesto u Grupi B. Tzv. Kosovo pobedilo Bugarsku u Sofiji. Španiji derbi protiv Švedske.

Izvor: Guliver/Alex Livesey/Getty Images

Prva pobeda Srbije, ali i treća Ukrajine, uz remi protiv Portugala - sasvim dovoljno da tim Andreja Ševčenka posle četiri odigrane utakmice u Grupi B zadrži prvo mesto, sa deset bodova.

Ukrajinci su očigledno istrošili municiju pre nekoliko dana, kada su u Lavovu "petardirali" Srbiju. Na istom mestu u ponedeljak je gostovao Luksemburg i opet je plavo-žutima zadao mnogo problema. Za razliku od prvog meča, kada je Ukrajina do tri boda stigla u trećem minutu sudijske nadoknade (2:1), na Lavov areni bilo je 1:0.

Konačan rezultat postignut je još u šestom minutu, kada je mrežu borbenih Luksemburžana zatresao fudbaler Genta Roman Jaremčuk.

Da li je ovo dovoljno? Srbija - Litvanija 4:1!

"Orlovi" i Luksemburg su trenutno na deobi drugog mesta, sa četiri boda i utakmicom više od Portugala koji ima dva.

Za iznenađenje dana pobrinuli su se igrači koji nastupaju za selekciju takozvanog Kosova. Oni su na stadionu "Vasil Levski" u Sofiji pobedili Bugarsku 3:2 i to posle preokreta.

Igrači koji nastupaju za samoproglašenu državu Kosovo poveli su u 14. minutu preko Milota Rašice. Ivelin Popov i Kristijan Dimitrov preokrenuli su rezultat golovima u 43. i 55. minutu, ali su gosti do tri boda stigli zahvaljujući Vedatu Murićiju i Elbasanu Rašaniju. Murići se upisao u 64, a momak rođen u Švedskoj u drugom minutu nadoknade.

Tzv. Kosovo je posle ove pobede u daleko boljoj poziciji od Bugarske i Crne Gore.

U derbiju Grupe F Španija je pobedila Švedsku 3:0. Sva tri gola viđena su u poslednjih pola sata utakmice.