Crvena zvezda je izbegla "mine" na žrebu za 2. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pa će ukoliko prođe Litvaniju - ponovo putovati u severnije delove Evrope.
Povoljan žreb za Crvenu zvezdu!
Šampion Srbije će "evro" premijeru imati protiv litvanske Suduve, a ukoliko prođe u 2. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona - ponovo će ostati na severu Evrope.
Na današnjem žrebu u Nionu "spojeni" su sa pobednikom duela Helsinkija (Finska) i Toršavn (Farska Ostrva), a te utakmice biće na programu 23. i 24. jula, odnosno revanši 30. i 31. jula, naravno ukoliko prođu prvo Suduvu.
Ukoliko ne bude promene iz UEFA, Zvezda će u prvom meču biti domaćin.
Crvena zvezda je tako na današnjem žrebu "izbegla" potencijalne "mine" u nepovlašćenom šeširu kakve su slovački Slovan ili švedski AIK, dok je i zbog politike nezgodna bila Škendija.
U ovom trenutku deluje da je tim Vladana Milojevića, naravno ako "prebrodi" Suduvu, bliži tome da drugu rundu kvalifikacija igra u Finskoj, a ne na Farskim Ostrvima, pošto je Helsinki daleko kvalitetniji rival od Toršavna.
Anketa
Zvezdaši, da li ste zadovoljni žrebom za 1. i 2. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona?
-
Da, idealan žreb!
84.35% (1617)
-
Prvim protivnikom nisam zadovoljan, drugim jesam
1.25% (24)
-
Drugim protivnikom nisam zadovoljan, prvim jesam
3.5% (67)
-
Ne, uopšte mi se ne sviđaju rivali
2.82% (54)
-
Moglo je i lakše
8.08% (155)
Najuspešniji tim ove skandinavske zemlje (29 titlula) prošle godine dogurao je do 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope, nakon što ih je BATE "izbacio" u onima za Ligu šampiona.
U sezoni 2010/11 gostovao je već u Srbiji kada ih je Partizan lako pobedio (5:1).
Ono što je jedina poteškoća u slučaju sa šampionima Finske jeste da je njihovo prvenstvo u toku i da ne prolaze kroz standardne letnje pripreme poput Crvene zvezde, ali već protiv Suduve trebalo bi da crveno-beli "preleže" te poteškoće.
Podsetimo, meč protiv Suduve igra se 11. ili 12. jula, dok je revanš sedam dana kasnije.
ŽREB ZA LIGU ŠAMPIONA 2. KOLO:
"staza šampiona"
Astana (Kazahstan)/Kluž (Rumunija) - Makabi Tel Aviv
BATE Borisov (Belorusija)/Pjast Glivice (Poljska) - Linfild (S. Irska)/Rozenborg (Norveška)
Nju Sejnts (Vels)/Pobednik pretkvalifikacija - Kopenhagen
Ferencvaroš (Mađarska)/Ludogorec (Bugarska) - Didelanž (Luksemburg)/Valeta (Malta)
Dandalk (Irska)/Riga (Letonija) - Partizani (Albanija)/Karabag (Azerbejdžan)
Dinamo Zagreb (Hrvatska) - Saburtalo (Gruzija)/Šerif (Moldavija)
Seltik (Škotska)/Sarajevo (BiH) - Nome Kalju (Estonija)/Škendija (Severna Makedonija)
Zvezda (Srbija)/Suduva (Litvanija) - Helsinki (Finska)/Toršavn (Farska Ostrva)
Slovan (Slovačka)/Sutjeska (Crna Gora) - APOEL (Kipar)
"staza ligaša"
Viktorija Plzenj (Češka) - Olimpijakos (Grčka)
PSV (Holandija) - Bazel (Švajcarska)
ℹ️ The official result of the UEFA Champions League second qualifying round draw.(matches 23/24 July & 30/31 July)#UCLdrawpic.twitter.com/Ms1mGm0Jr2
— UEFA Champions League (@ChampionsLeague) June 19, 2019
N A J A V A
Crvena zvezda je bila "srećne ruke" na žrebu u utorak, hoće li i u sredu?
Dvostruki uzastopni šampion Srbije počeće kvalifikacije za Ligu šampiona iz 1. kola protiv litvanske Suduve, dok će već na današnjem žrebu u Nionu - i to tačno od 12.00 - saznati ime i drugog potencijalnog rivala na putu ka grupnoj fazi ovog takmičenja.
U skladu s procedurom, UEFA je veče ranije "skratila" spisak potencijalnih rivala Crvene zvezde i ovrstila ih u drugu podgrupu na "stazi šampiona".
Podsetimo, Crvena zvezda je još na ovom žrebu sa povlašćenim statusom.
Ovo su timovi s kojima potencijalno može da se sretne u 2. kolu kvalifikacija:
Šerif (Moldavija) – Saburtalo (Gruzija)
Helsinki (Finska) – Toršavn (Farska Ostrva)
Nome Kalju (Estonija) – Škendija (Makedonija)
Slovan Bratislava (Slovačka) – Sutjeska (Crna Gora)
Ararat (Jermenija) – AIK (Švedska)
Pišite nam u komentarima koji bi tim najbolje "ležao" Zvezdi, a koji želite da izbegne...
Ostanite uz MONDO, pratićemo žreb iz minuta u minut.
Mečevi 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona igraju se 9. i 10. jula, revanši su 16. i 17. jula. Utakmice 2. kola planirane su za 23. i 24. jul, odnosno revanši za 30. i 31. jul.
UŽIVO:
- Valur/Maribor i Ararat/Švedska su poslednji par.
- Slovan/Sutjeska će igrati protiv Apoela.
- Helsinki ili Toršavn za Zvezdu!
- Seltik/Sarajevo protiv Nome Kalju/Škendija.
- Dinamo će igrati s boljim iz meča Saburtalo/Šerif.
- Poslednji par u prvoj podgrupi čine Dandalk(Irska)/Riga (Letonija) i Partizani/Karabag.
- Ferencvaroš/Ludogorec protiv Didelanž/Valeta su pretposlednji par.
- Nju Sejnts (Vels)/Pobednik preliminarne runde igraće protiv Kopenhagena.
- Prvi par čine Astana/Kluž protiv Makabija. Potom BATE Borisov/Pjast Glivice protiv Linfilda/Rozenborga...
- Žreb uskoro počinje...
- Vladan Milojević "spustio je loptu" posle izvlačenje Suduve i kazao da se zaboravi na dvomeč koji su dva tima odigrala prethodne godine, pošto će ovo biti drugačija utakmica.
- Mitar Mrkela bio je zadovoljan jučerašnjim žrebom, evo šta je rekao.
- Nakon žreba za Ligu šampiona biće obavljen i za Ligu Evrope, a tamo rivale čekaju Partizan, odnosno Radnički i Čukarički, koji učešće počinju od prvog kola. Žreb je na programu od 14 časova i takođe ćemo ga pratiti UŽIVO na MONDU.
"STAZA ŠAMPIONA"
Podgrupa 1
Povlašćeni:Kopenhagen (Danska), BATE Borisov (Belorusija)/Pjast Glivice(Poljska), Astana (Kazahstan)/Kluž (Rumunija), Ferencvaroš (Mađarska)/Ludogorec (Bugarska), Partizani (Albanija)/Karabag (Azerbejdžan).
Nepovlašćeni: Makabi (Izrael), Linfild (Severna Irska)/Rozenborg (Norveška), Dandalkl (Irska)/Riga (Letonija), Didelanž (Luksemburg)/Valeta (Malta), Nju Sejnts (Vels)/Pobednik preliminarne runde.
Podgrupa 2
Povlašćeni: Seltik (Škotska)/Sarajevo (BiH), Dinamo (Hrvatska), APOEL (Kipar), Valur (Island)/Maribor (Slovenija), Suduva (Litvanija)/Crvena zvezda (Srbija).
Nepovlašćeni: Šerif (Moldavija)/Saburtalo (Gruzija), Helsinki (Finska)/Toršavn (Farska Ostrva), Nome Kalju (Estonija)/Škendija (Makedonija), Slovan Bratislava (Slovačka)/Sutjeska (Crna Gora), Ararat (Jermenija)/AIK (Švedska).
"STAZA LIGAŠA"
Povlašćeni: Bazel (Švajcarska) i Olimpijakos (Grčka)
Nepovlašćeni: PSV (Holandija) i Viktorija (Češka)