Pojava Žarka Zečevića na Partizanovom Novogodišnjem koktelu otvorila je mnoge, ne samo sportske teme.

Nekadašnji generalni sekretar crno-belih oduševljen je radom svojih naslednika u Humskoj 1. Umesto Ivana Ćurkovića, Nenada Bjekovića i njega, fotelje su zauzeli mlađi, pre svih Ivan Tomić i Gordan Petrić.

"Fenomenalni su. Rade sjajno, sa mnogo takta, što pokazuju rezultati - osvojili su dva trofeja", podvukao je Žarko Zečević.

Bez obzira što je napustio sport, Zečević je zahvalan sagovornik i po pitanju privatizacije sportskih klubova i Zakona o sportu.

"Zakon ne sme da se donosi samo zbog privatizacije. Ovde je to značajno samo za Zvezdu i Partizan, a šta onda da rade mali klubovi".

Čaršija i dalje bruji da će upravo Zečević kupiti veliki broj akcija, kada Partizan bude privatizovan.

"Ako ljudi zaista tako misle - hvala im. Mene jedino zanima paket besplatnih akcija koji će se deliti sadašnjim i bivšim članovima kluba. Preko toga me ništa ne zanima", uz osmeh kaže Zečević.

Na molbu da proceni trenutnu vrednost Partizana, poručuje:

"Negde oko 40 miliona evra. Cifra je mogla da dostigne i 120 miliona da je izveden projekat izgradnje novog stadiona".

A zašto nije?

"Znam razlog, ali ne bih o tome da govorim. Partizan je tu mnogo izgubio. Taj projekat stoji u Skupštini grada već dve godine. Sada je situacija takva da sumnjam da će uskoro biti realizovan", zaključio je Žarko Zečević.

(MONDO)