Videli ste nešto zanimljivo?

18.08.2019. / 22:37 22:40

Viola VEĆ zavisi od Vlahovića: Dva gola, za preokret

Autor mondo.rs

Teško su fudbaleri iz Firence slomili otpor trećeligaša Monce, koja je vodila do 80. minuta, ali je ulaskom srpskog internacionalca najavljen veliki preokret i slavlje "viole" u trećem kolu italijanskog Kupa. Debitovao i Aleksa Terzić.

Dušan Vlahović Izvor: Guliver/Getty images/Gabriele Maltinti

Teškom mukom fudbaleri Fiorentine izborili su plasman u četvrtu rundu Kupa Italije, nakon što su posle preokreta u poslednjih 10 minuta susreta porazili trećeligaša Moncu 3:1 (0:1).

Gosti su poveli u 34. minutu golom Andree Brigentija i ko zna kako bi susret bio završen da u igru u 74. minutu nije ušao Dušan Vlahović.

Samo šest minuta provedenih na terenu bilo je potrebno srpskom internacionalcu da postigne gol za izjednačenje, a zatim dva minuta kasnije i za vođstvo "viole". Konačnih 3:1 postavio je Federiko Kjeza minut pre kraja susreta.

Doskorašnji fudbaler Crvene zvezde Aleksa Terzić, koji je ovog leta stigao u Firencu, debitovao je danas za Violu, dok je svih 90 minuta u ljubičastom dresu upisao i Nikola Milenković.

Fiorentinu u šesnaestini finala očekuje duel sa pobednikom meča Ćitadela - Karpi, koji je na programu takođe večeras, kada će biti odigrani i preostali susreti trećeg kola.

Ukoliko preskoči i ovu prepreku, u osmini finala igraće sa Atalantom.